Волинські фіскали викрили протиправну масштабну схему ввезення товарів в Україну. Вони задокументували причетність кола осіб до діяльності однієї з типових для регіону схем ухилення від сплати митних платежів та зборів, – повідомили у прес-службі ГУ ДФС у Волинській області.

Встановлено, що низкою організаторів із числа місцевих жителів, систематично здійснювалося переміщення високоліквідних товарів промислової групи з використанням схеми ухилення від сплати митних платежів, шляхом подрібнення великих партій товарів та ввезення їх з Польщі до України.

Зловмисники скористалися наданою законодавством можливістю не сплачувати митні та податкові платежі, у випадку переміщення малих партій в межах визначеної норми, вартістю до 500 євро та вагою до 50 кг і в такий спосіб «перекидали» через державний кордон автомобільні шини та диски, садово-огороднє приладдя, дитячі коляски та велосипеди, комплектуючі запчастини до них, автозапчастини та інші товари для автомобілів.

Саме такий величезний асортимент промислової продукції, що користується попитом на внутрішньому ринку України, в ході обшуків виявили оперативники та слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області у складських приміщеннях м. Володимир-Волинський, що розташований поблизу пункту пропуску «Устилуг» митного поста «Володимир-Волинський».

Зокрема, на території складських приміщень колишнього заводу, де й накопичувалися товари з дрібних партій, виявлено та вилучено товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 6 мільйонів гривень. Продукція призначалася для реалізації на ринках та магазинах у всіх регіонах України без сплати належних платежів.

Уся діяльність вищеописаної схеми, якою користувалися комерсанти з сумнівною репутацією, зафіксована у чорнових бухгалтерських записах, що теж вилучені в ході обшуків.

Враховуючи кількість вилучених товарів та зібрану оперативниками інформацію, можна стверджувати про припинення діяльності одного з найпотужніших протиправних каналів постачання на територію України промислових товарів з використанням вищеописаної схеми. Заходи щодо встановлення причетних осіб до створення та функціонування даної контрабандної схеми ще тривають. Окрім того, вирішується питання щодо призначення експертиз та арешту вилученого майна.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!