Саме про це говорили сьогодні, 18 квітня під час оперативної наради у голови ОДА Володимира Гунчика.  П’ята частина волинських шкіл – малокомплектні і тому на більшість із них чекає оптимізація.

Виконувач обов’язків начальника обласного управління освіти Людмила Плахотна повідомила, що з 740 волинських шкіл, 149 – малокомплектні. Загальна наповнюваність в класах в області – 11 учнів, при нормі 30. У малокомплектних школах, які плануються закривати, нині працює 740 педагогів. Тож, якщо заклади закриють – учителям доведеться шукати іншу роботу.

Для того, щоб учнів та вчителів малокомплектних шкіл не покинули напризволяще, потрібно визначити опорні школи.  На Волині таких навчальних закладів, які б відповідали вимогам і положенням – небагато. Приміром, в школах мають навчатися більше 350 учнів, має бути не менше 2 паралельних класів, – про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Крім того, опорні школи мають закупити шкільні автобуси для довозу учнів. На закупівлю такого транспорту на умовах співфінансування з держбюджету виділили 27 мільйонів гривень. Та ось в місцевих бюджетах відшукали на ці потреби лише 10 мільйонів.
Голова ОДА Володимир Гунчик запропонував місцевим чиновникам розробити формулу, аби підтримати з місцевих бюджетів закупівлю шкільних автобусів для опорних шкіл, але за єдиною для всіх формулою.

Уже готуються документи на такі опорні школи як Колківський НВК, ЗОШ селища Голоби, Локачинську школу-гімназію. А ось в деяких центрах об’єднаних громад школи не відповідають вимогам, приміром Устилузька та Зимненська.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!