20 квітня за ініціативи Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості відбулося завершальне засідання 8 сезону  «Зимової агрошколи» в якому взяли участь  безробітні, що проживають у сільській місцевості.

Відкриваючи захід, директор центру зайнятості Наталія Уколова познайомила присутніх із представниками ініціаторів та партнерів одного із напрямків профорієнтаційної роботи із  безробітними – «Зимової агрошколи»: Оксаною Мерідою (начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Волинського ОЦЗ), Світланою Мазурок (заступник начальника управління агропромислового розвитку Володимир-Волинської РДА) та Тетяною  Грушевською (начальник державної фітосанітарної інспекції). 

У подальшому своєму виступі Наталія Володимирівна наголосила на тому, що подібні заходи є корисними для тих, хто працює на власних земельних ділянках та вирощує сільськогосподарську продукцію. Продовжила захід спеціаліст центру зайнятості Оксана Тихнюк, котра, за допмогою показу слайдів, зробила короткий екскурс в історію започаткування сезону Агрошколи та зосередила увагу присутніх на основних темах, які були взяті із анкетного опитування безробітних. 

На зустрічі йшлося про те, що робота агрошколи була присвячена вирощуванню продукції землеробства, ставлячи наголос на технологіях та системах захисту. Якщо додати декілька статистичних цифр, то картина діяльності «Зимової Агрошколи» виглядає наступним чином: було проведено 12 семінарів, в яких взяли участь 164 людини з числа безробітних сільської місцевості.  У своєму виступі пані Оксана загострила увагу на тому, що досить  цікавою темою, яка є актуальною у нинішній час, є садівництво та вирощування малини та смородини.  Не менш затребуваною є нині тема технології переробки овочів, маринування та квашення.  У результаті копіткої праці спеціалістів центру зайнятості та лекторів «Зимової Агрошколи», один безробітний відкрив власну справу на поприщі сільськогосподарського виробництва, а 71 особа – є власниками або членами особистого селянського господарства. 

Заступник начальника управління агропромислового розвитку Світлана Мазурок коротенько зупинилася на програмах підтримки селян, наголошуючи на тому, що нині держава не взмозі виділяти кошти із бюджету на них. Хоча, слід зауважити, що в області та районі діє ряд програм: здешевлення штучного осіменіння (100 гривень за одну голову); дотація на 1 корову в розмірі 300 гривень в разі, коли  в одному підсобному господарстві годується три та більше; здешевлення кредитів для придбання мінітракторів та начіпного приладдя.

Начальник  державної фітосанітарної інспекції Тетяна Грушевська зосередила увагу на препаратах захисту рослин, при цьому загострила увагу на тому, що не варто захоплюватися пестицидами та отрутохімікатами під час обробки культур.  Ця тема зацікавила присутніх у залі, тому відразу ж посипалися запитання, які стосуваися захисту цибулі від пожовтіння пера; капусти від білокрилки; вибору насіння  та  препарату захисту рослин. Зав’язалася дискусія, жвава розмова, під час якої найбільш активні присутні із числа безробітних почали ділитися практичним освідом.

На завершення учасник «Зимової Агрошколи» Галина Дика досить цікаво розповіла про технологію вирощування томатів в умовах дачного масиву, демонструючи при цьому фотографії із власного архіву.

Під завісу  заходу представник обласного центру зайнятості Оксана Меріда роздала іменні сертифікати, які вказують на те, що кожний учасник «Зимової Агрошколи» відвідував усі семінари та здобув певні знання. Які, як наголосила Оксана Володимирівна, завжди згодяться на практиці.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!