Ми вже повідомляли, що нещодавно в історико-культурному комплексі «Замок-музей Радомисль» у місті Радомишлі (Житомирська область)  відкрили виставку домашніх ікон, написаних учасниками АТО. Виставка має промовисту назву «Я захищав свій світ».  

Виставка складається із сакральних картин, написаних непрофесійними художниками, а звичайними людьми зі спільним минулим -ветеранами АТО .

Серед майже ста робіт – ікони, інкрустовані кулями, гільзами. Так організатори виставки намагалися наблизити глядача до теми війни на Сході України і показати тим самим, що автори картин – хлопці, які нас захищали, нині з допомогою арт-терапії адаптовуються до мирного життя. 

Представив на цій виставці свою картину й мешканець Володимира-Волинського Володимир Стадник. Колишній військовослужбовець 51-ї ОМБр, який боронив східні рубежі нашої держави від загарбника.

Повернувшгись у рідний Володимир-Волинський Володимир Стадник підготував невеличкий відеозвіт з цієї мистецької подорожі.

 Нагадаємо, історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» – приватний музейний комплекс, створений у місті Радомишлі (Житомирська область) українським медиком і політиком Ольгою Богомолець.

Комплекс містить у собі єдиний у Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого – особиста колекція ікон, котру Ольга Богомолець збирала з 1995 року.

В експозиціях і фондах комплексу представлені також колекції предметів сакрального мистецтва і церковного начиння, а також українських і європейських старожитностей.

Основною цікавиною історико-культурного комплексу «Замок Радомисль» є Музей української домашньої ікони. Його експозиція і фонди налічують понад 5 тисяч образів і скульптур (православних, унійних і католицьких), створених у XVI–XX ст. різних куточках України – від Закарпаття до Слобожанщини і від Сіверщини до Криму. Серед них – багатометрові домашні іконостаси і крихітні подорожні ікони, козацькі «ковчеги» і гуцульські складні, ікони писані на полотні, вилиті з металу і вирізані з дерева.

У комплексі «Замок Радомисль» зібрано унікальні для України та світу скарби:

  • єдиний в світі Музей української домашньої ікони,з колекцією «Душа України», що налічує понад 5000 експонатів;
  • єдиний в світі пам’ятник, що пливе  по річці– пам’ятник Єлисею Плетенецькому, архімандриту Києво-Печерської лаври, який і заснував «папірню»;
  • єдиний в Україні замок, який побудований без фундаменту розташований на скелі, яка уходить вглибину землі більш ніж на кілометр;
  • єдина у світі концертна зала для камерної музики з живим джерелом та висотою стелі 6 метрів,яка згідно висновків акустично-балістичної експертизи відповідає найвищим європейським стандартам;
  • унікальний ландшафтний парк,в якому можна зустріти представників фауни та флори занесених до Червоної книги України.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!