Наприкінці минулого року стало відомо, що в бюджеті на 2016 рік немає статті витрат на відшкодування перевезень пільгової категорії населення.

Вже у січні, після святкових вихідних, директор АТП 10707 Володимир Дячук написав листи на міське та районне управління праці та соціального захисту населення, щоб заключити з ними договори на відшкодування витрат на пільгові перевезення. З цих державних установ відписали, що не будуть заключати з авотранспортним підприємством договори, у зв´язку з тим що в бюджеті не переждбачені кошти на відшкодування цих витрат.

Казали, зачекайте, скоро будуть внесені певні зміни до бюджету і кошти на відшкодування перевезень знайдуться. На АТП Чекали. До лютого. І весь цей час водії підприємства й надалі перевозили пільговиків. Мало того, на маршрутах які обслуговує АТП 10-707, пільговиків перевозили і в березні та навіть половину квітня. А тоді у директора підприємства терпець урвався.

– Я зрозумів що діла не буде, що ніхто нам ці кошти відшкодовувати не збирається, – розповідає Володимир Дячук. – Тоді й дав вказівку водіям не перевозити пільговиків. І так уже стільки часу була для них, так би мовити, благодійна акція. За виключенням інвалідів та учасників АТО. Пільгове перевезення цієї категорії населення і надалі – наша власна ініціатива.

Коли були запущені процеси децентралізації, там, наверху, виробили свою позицію: хай на місцях вирішують самі чи виділяти їм кошти на перевезення пільговиків чи ні. Мовляв, робіть що хочете, ми до вас діла не маємо. Є міські голови, голови об´єднаних громад та сільські голови, депутати місцевих та районних рад, – хай вони самі вирішують чи виділяти їм кошти на перевезення пільговиків.

– У районі кажуть, що ще не розроблений механіз виділення коштів на відшкодування витрат на пільгові перевезення. Проте, Володимир-Волинська міська рада виділила кошти на перевезення пільговиків до дачних масивів «Марс» і «Сонячний»! Значить механізм є, просто хтось думає, що підприємство і надалі «за дякую» буде перевозити пільговиків, – обурюється директор АТП. – У районі знають що заборгували перед нашим підприємством, визнають це, але пояснюють що не передбачені видатки на фінансування компенсації за пільговий проїзд громадян, тому на даний час погасити заборгованість немає фінансової можливості.  Мало того, ніхто ж не відшкодовує міжміські та міжобласні перевезення пільговиків. Буває шофер бере у Києві зо два десятка пасажирів, а з них до 15 – пільговики. В країні повинні подумати над тим як зробити піьговикам адресну допомогу. Жодне підприємство не буде працювати собі у збиток.

Наразі міське управління праці та соціального захисту населення боргує перед підприємством приблизно 115 тисяч гривень, районне – трохи меньше 58 тисяч. Коли повернуть борг підприємству? Ніхто не знає. Обіцяють, що як тільки – то одразу!

А за перевезення пільговиків у 2016 році борг перед цим автотрапнспортним підприємством узагалі ніде не зафіксований і до сьогодні – не визнаний представниками влади.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!