У православних християн в понеділок, 25 квітня, починається Страсна седмиця (тиждень), названа так на згадку про останні дні земного життя і страждання Ісуса Христа.

Кожен день Страсного тижня називається Великим – за значимістю подій. У Великий понеділок Церква згадує висушування Христом безплідної смоковниці, яка символізує людську душу, не натхненну спілкуванням з Богом. У Великий четвер – Таємна вечеря, на якій Христос встановив таїнство причастя – Євхаристії (Подяки).

У Велику п’ятницю відбулося розп’яття Христа – цей день найсумніший для християн, піст особливо суворий.

Богослужіння Великої суботи пов’язані з похованням Спасителя. Але вже під час ранкової служби священики міняють чорне вбрання на світлий одяг і починаються приготування до великого свята Воскресіння Христового, освячуються пасхальні страви.

Крім того, в понеділок Страсної седмиці предстоятель і архієреї починають мироварення – приготування суміші приблизно з 50 ароматичних речовин, що використовується при таїнстві хрещення, при освяченні храмів. Миро вариться один раз на рік протягом трьох днів, а в четвер Страсної седмиці освячується патріархом.

Протягом Страсного тижня недоречні розваги, навіть найбільш безневинні. Перенесіть святкування днів народження на наступний тиждень. Відкладіть похід на новий фільм або спектакль. Відпочиньте від соціальних мереж та перегляду телевізора. Упродовж тижня постарайтеся обмежити спілкування з людьми – створіть на ці кілька днів пустелю у своїй душі.

Цьогоріч Великдень у православних і греко-католиків припадає на 1 травня. До слова, 1-3 травня, згідно з розпорядженням Кабміну, визначені вихідними днями.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!