Відмова від чергової хвилі мобілізації та початок демобілізації бійців з фронту може означати швидке завершення війни, але на певних умовах.

Таку думку у блозі на “Апострофі” висловив журналіст,військовий експерт Денис Попович.

Інформує інтерент сйт “24 канал” .

За його словами, далі можливі два сценарії розвитку подій.

Перший сценарій. Досягнення миру або в рамках мінських угод, або через формування так званого Міжобласного територіального утворення Донбас, як пропонують в “Опозиційному блоці”.

“В цьому випадку бойові дії на Сході можуть бути припинені найближчим часом і необхідність в підтримці великої армійської угруповання на лінії розмежування відпаде”, — написав експерт.

Інший сценарій, додає Попович, Україна вже наростила резерв військовослужбовців і нарощування сил просто немає сенсу. Тим не менше в ЗСУ зараз достатньо сил для повноцінної антитерористичної операції, щоб ліквідувати так звані ЛНР і ДНР.

Відтак, заява президента про відмову від мобілізації має на меті приспати пильність супротивника і зняти напругу в українському суспільстві, яке вже втомилося від тривалої війни,
— написав експерт.

За його словами, другий варіант підкріплює й ситуація на Сході, яка нині «далека від мирної і має тенденцію до загострення».

Нагадаємо, у п’ятницю, 22 квітня, президент Порошенко ухвалив рішення не проводити сьому хвилю часткової мобілізації. Своє рішення глава держави пояснив тим, що на службу за контрактом залучені вже 22 тисячі солдат, тому необхідності у нові мобілізації хвилі немає.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!