Новопризначений міністр фінансів Олександр Данилюк назвав ліквідацію податкової міліції одним із пріоритетів у реформі відомства. Глава попереднього уряду також обіцяв ліквідувати податкову міліцію, однак не реалізував своїх намірів.

Загалом, вже понад десять років в Україні порушують питання про ліквідацію чи то реорганізацію цієї структури, проте можновладці так політики так і не втілили своїх намірів у життя, передає Радіо Свобода.

«Податкова міліція – ворог номер один. Треба набратися сил і ліквідувати її», – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк, виступаючи на форумі «Тиждень структурних реформ». За словами урядовця, ефективність податкової міліції дуже низька, але натомість вона завдає великої шкоди інвестиційному клімату в державі.

Податкову міліцію було створено двадцять років тому, в 1996 році, указом президента Леоніда Кучми. З огляду на те, що податкових міліціонерів часто використовували для тиску на нелояльний до влади бізнес, відомство зажило слави одного з найодіозніших репресивних органів. Відтак у 2004 році, ще будучи кандидатом в президенти, Віктор Ющенко обіцяв ліквідувати цю структуру. Утім, до втілення обіцянки справа не дійшла. Відтоді питання про ліквідацію чи реорганізацію податкової міліції порушувалося неодноразово. За часів президентства Віктора Януковича висували різні ідеї: від ліквідації до подальшого розвитку і навіть створення в її складі бойового спецпідрозділу.

Неодноразово про необхідність ліквідувати податкову міліцію заявляв попередній глава уряду Арсеній Яценюк. Вперше про намір позбутися силового підрозділу в складі податкової він заявив, щойно очоливши Кабмін – у березні 2014 року, а востаннє – у січні 2016-го, незадовго до відставки.

Утім, помітних зрушень у цьому питанні за часи прем’єрства Арсенія Яценюка не сталося. Адже відповідні урядові ініціативи не знаходили підтримки у Верховній Раді.

Зараз у парламенті зареєстровано декілька законопроектів, які передбачають ліквідацію чи реорганізацію податкової міліції. Серед іншого, в пояснювальних записках до цих законопроектів йдеться про те, що податкова міліція порушує багато кримінальних проваджень, з яких лише незначна частина в підсумку потрапляє до суду.

21 квітня на закритому засіданні парламентського комітету з питань податкової та митної політики народні депутати поспілкувалися із міністром фінансів, керівниками фіскальної служби та податкової міліції. Однак порозумітися щодо більшості проблемних питань депутатам та фіскалам не вдалося.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!