З 1 травня цього року набувають чинності зміни до Єдиного митного кодексу ЄС. Відповідно до них, українські підприємці, які возять свої товари до країн ЄС, тепер змушені будуть зберігати документи про перетин кордону протягом десяти років. Про це пише видання «Европейська правда».

За словами юриста з міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Олени Омельчинко, митники не лише перевірятимуть документи, які буде потрібно ретельно зберігати, але й зможуть донараховувати мито, якщо помилилися.

«Необхідно буде зберігати 10 років товаросупровідні документи для доказу ввезення та вивезення товару через кордон ЄС, оскільки термін зберігання митних документів для цілей митної перевірки збільшується з 3 до 10 років. Це означає, що митниця матиме право перевірити документи протягом 10 років і, за певних обставин, донараховувати мито», – пояснила пані Омельчинко.

У той же час, юрист повідомила, що змінюється і сама система штрафів, діючі сьогодні – відмінять, а запровадять єдину систему адміністративних стягнень, визначену нормами Митного кодексу ЄС.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!