На кладовищах українських міст не вистачає місця для нових захоронень. Така ситуація пов’язана з високою смертністю серед населення протягом останніх двох років.

Порівняно з 2014 роком нас стало менше на 169,8 тисячі осіб. В країні немає жодного регіону, де б смертність зменшилася. Найгірша ситуація в Дніпропетровській, Одеській та Харківській областях. Про це розповідає в своєму інтерв’ю виданню «Апостроф» глава Асоціації представників похоронної справи України Микола Пеструєв.

«Ця проблема є по всій Україні – в Києві, Запоріжжі, Одесі. Місця на кладовищах закінчуються, і місцева влада повинні думати про їх розширення або відведення нових земель, але цього вони не роблять. Не можна сказати, що в якомусь місті нікуди ховати людей, але місця в дефіциті», – прокоментував ситуацію Пеструєв.

Вирішити проблему з похованнями могла б кремація померлих. Це не тільки б значно знизило проблему з дефіцитом місць на кладовищах, а і допомогло б суттєво зекономити.

В Україні всього три діючих крематорію: в Києві, Одесі та Харкові, в минулому році в них кремували всього 5% від загального числа померлих. Для прикладу: в західних країнах кремують до 70% померлих.

Всього на території України близько 32 тисяч кладовищ, з яких в містах тільки 3 тисячі, з них тисяча закриті для поховань.

“В даний момент в населених пунктах України існує необхідність будівництва ще 551 місця поховань”, – розповіли в Мінрегіоні.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!