На щотижневій оперативній нараді міський голова Петро Саганюк оприлюднив перед керівниками управлінь та відділів список городян, які боргують чималі суми перед ПТМ «Теплокомуненерго».

«Оглашаючи весь список» мер Володимира згадав і колишнього депутата міської ради, а нині представника правозахисної організації, який заборгував більше двадцяти тисяч гривень. Пролунали також прізвища жінки, яка працює на митниці, колишнього держслужбовця та правоохоронця,  підприємців. Суми боргу чималі: від 7 тисяч і до тридцяти. І це тільки за використане тепло! А за електроенергію, газ, воду, послуги КП «Полігон»!

Як боротися з боржниками? В даному випадку методи боротьби із боржниками  мають продумати в адміністрації підприємства теплових мереж. І не без допомоги юристів.

А тим часом ми пропонуємо досвід інших міст у боротьбі із боржниками за «комуналку».

Наприклад, на Вінничині  боржникам пропонують мітлу, совок або вантуз замість судової і юридичної тяганини. Людям, у яких не вистачає коштів заплатити, винахідливий комунальник пропонує посади двірників, сантехніків, слюсарів. Наприклад, одна жінка мете вулицю за борги. Вона винна ЖЕКу 52 тисячі грн. Каже, що віддала вже більшу частину боргу.

Причому, запрошують на роботу вінницькі комунальники не листом і не оголошенням, а приходять особисто. Комунальники зізнаються, що вибивати гроші через суд – це не завжди ефективно. Але іноді в них просто немає вибору.

У сусідній Білорусії теж борються із комунальними боржниками. За борги там можуть у власників сотових телефонів списати всі гроші з рахунків. Також за борги можуть відключати  Інтернет. У планах влади – вилучати посилки боржників із іноземних інтернет-магазинів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!