26 квітня 2016 року, володимирчани, як і всі українці, ще раз згадали про трагедію яка сталася три десятки літ тому на Чорнобильській АЕС. 30-та річниця роковин аварії на ЧАЕС пройшла в місті під символічні дзвони туги.

Зранку у Миколаївській церкві на поминальну службу зібралися ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, родини загиблих, представники громадських організацій, духовенство та всі небайдужі городяни. Біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» долучилися до скорботних заходів і представники влади.

На знак шани до жертовності та подвигу ліквідаторів присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Лягли квіти й до дошки пам’яті загиблим в АТО.

Повернутись у страшний 1986 рік та відчути все страхіття трагедії, що трапилась 26 квітня на Чорнобильській атомній електростанції, присутні могли на вечорі-реквіємі, присвяченому 30-ій річниці Чорнобильської аварії, який відбувся у приміщенні культурно-мистецького центру.

Віддати шану ліквідаторам наслідків страшного лиха та висловити слова вдячності тим, кому Бог продовжує життя і донині, прийшли представники місцевої влади та духовенства, депутати міської ради, ЗМІ та громадськість.

Під час реквієму до ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС звернулася голова МДО «Спілка Чорнобиль» Світлана Богайчук:

– Хочу висловити вдячність за вашу мужність. За сотні тисяч врятованих вами життів – низький уклін. Сьогодні ж зичу вам міцного здоров’я та підтримки від рідних, близьких, а найбільше – від держави.

На вечорі пам’яті присутні згадали добрим словом та хвилиною мовчання тих героїв, яких уже немає серед живих. Які в далекому 1986-у, не шкодуючи власного життя, не ховаючись за спинами інших та не маючи належного спорядження та одягу, що захищав би від опромінення, боролися з полум’ям після вибуху, – рятувальники, солдати, які проходили строкову службу в збройних силах та досвідчені військовослужбовці, шахтарі й лікарі.

На завершення вечора-пам’яті, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, члени родин загиблих  отримали грошові винагороди від міської влади та бізнесмена Сергія Ковальчука, відзнаки міського добровільної організації «Спілка Чорнобиль», пам’ятні медалі.

Чорнобильська катастрофа – одна з чорних сторінок нашої історії. Офіційно визнано, що серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами. Й випала вона на долю України. Саме українцям довелося устати на боротьбу з непомітним ворогом. І сьогодні головне завдання наших державних мужів пам’ятати про цих мужніх людей. Яких, на жаль, з кожним роком стає усе менше…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!