27 квітня у Володимирі-Волинському розпочалися роботи по будівництву храму Святого великомученика і цілителя Пантелеймона настоятелем якого є отець Юрій Кривіцкій.

Духівник розповідає, що на цій парафії він править уже більше двох років. Раніше отець Юрій правив у капличці медико-технічного коледжу, а згодом, на місці зведення храму, віряни разом з духівником поставили затишну капличку, де й продовжили богослужіння. Поряд каплички встановили кований хрест, обплетений виноградною лозою – одним із Христових символів.

Два роки тому  відбулося закладання наріжного каменя та освячення земельної ділянки під храм Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. А зараз уже приступили до будівництва самого храму. Наразі, розповів отець Юрій, готуються котловани для закладання та облаштування фундаменту самої культової споруди.

– Церква буде мурована, плануємо, з Божою поміччю, спорудити її якнайшвидше. З дерева вирішили не будувати, бо це в наш час дещо небезпечно, – каже отець Юрій і дякує міській владі та депутатам міської ради попереднього скликання за сприяння у виділенні земельної ділянки ( 13 з половиною сотих по вул. Устилузька 140 А).

На цю територію ми вже завезли 130 вантажівок землі для того щоб її вирівняти та підняти, бо церкви, звичай, будують на підвищенні, – продовжує далі отець Юрій. – Ще певно до ста вантажівок землі треба буде довести, аби остаточно облагородити територію майбутнього храму. Церква буде заввишки 18 метрів, по ширині – 10, по довжині 15 з половиною метрів. Цей храм не буде схожий на жоден із тих, що є у Володимирі-Волинському. Подібну церкву я бачив на Львівщині.

Виготовлення проектної документації на будівництво церкви, облаштування каплички потягли за собою чималі фінансові витрати. Благо, наголошує отець Юрій, що парафіяни всіляко підтримують усі його починання.

– Протягом цих років ми збирали кошти на будівництво храму, але цього далеко не достатньо, бо самі бачите як за цих два роки все подорожчало, – будівельні матеріали та сама робота, – продовжує наш співрозмовник. – Отож, надіємося що наші прихожани і надалі нас підтримуватимуть і допоможуть зібрати всі необхідні кошти на будівництво. 

Отець Юрій каже, що це хороше місце для зведення церкви, бо неподалік від місця, відведеного під будівництво, колись знаходилась стара кафедра, місце де був перший храм у Володимирі-Волинському. 

Настоятель храму запрошує володимирчан на святкові богослужіння. У четвер, о 17.00 – страсна служба, у п’ятницю, о 12.00 – виніс плащаниці. Пасхальні богослужіння розпочнуться у суботу, опівночі. Освячення пасок відбуватиметься у неділю, приблизно о третій годині ночі.

Усі, хто бажає долучитися до зведення нового храму у нашому місті і матеріально допомогти у цій благородній справі, можуть переказати кошти на рахунок ПриватБанку 26005055504141, МФО 303440  ЗКПО 38672968 УПЦ КП РГ великомученика і цілителя Пантелеймона.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!