Продюсери фільму «Волинь» опублікували трейлер першого в історії польського фільму про трагічні події на Волині в 1943-1944 роках.

Про це повідомляє «Польське радіо», нагадуючи, що режисером стрічки виступив Войцех Смажовський.

«Волинь» Войцєха Смажовського – це перший фільм в історії польської кінематографії, що зачіпає тему трагічних подій на Волині в 1943-1944 роках. Як повідомляв раніше режисер, його сьому кінострічку створюють із великим розмахом та не меншою відповідальністю.

«Цей фільм буде вирувати емоціями, але він має стати також містком, а не муром», – казав режисер. 

«Я хотів зробити фільм про кохання у нелюдські часи. Про кохання понад поділами», – відзначав він.

Автор запевняє, що його робота не повинна спричинити напругу в українсько-польських стосунках.

Свого часу Войцех Смажовський звернувся до шанувальників своєї творчості з проханням про фінансову допомогу для завершення зйомок фільму «Волинь». Для цього йому потрібно було 2,5 мільйона злотих (приблизно 580 тисяч євро). На сьогодні режисерові вдалося зібрати вже майже 374 тисяч злотих (85 тисяч євро).

Волинську трагедію переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За підрахунками польських дослідників, під час цієї трагедії загинуло близько 100 тисяч поляків, ще близько 15 тисяч українців загинули у так званих «акціях відплати» Армії Крайової. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!