У Володимир-Волинському міськрайонному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО. Участь у заході взяли представники центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, управління соціального захисту населення , благодійного фонду «Преображення», – повідомляють на сторінці центру зайнятості у «Фейсбук».

Директор Володимир-Волинського центру з надання безоплатної правової допомоги Наталія Смолярчук ознайомила з роботою цієї структури – це правова допомога, яка надається для захисту прав людини в суді за рахунок держави. Було наведено основні принципи у сфері надання безоплатної вторинної правової допомоги та перераховано категорії осіб, які можуть отримати послуги. Спеціалісти даної установи також проводять консультування населення ,в тому числі учасників АТО , щодо реалізації пільг та соціальних гарантій, передбачених державою. Учасників семінару забезпечили роздатковими матеріалами щодо механізму отримання основних пільг та гарантій для учасників бойових дій та їх сімей.

Багато запитань від присутніх прозвучало на рахунок реалізації права на земельну ділянку, безкоштовний проїзд, забезпечення житлом. Пані Наталія надала докладні роз’яснення та поради як діяти в кожній із ситуацій.
Головний спеціаліст персоніфікованого обліку та обслуговування пільгових категорій населення Світлана Малиш поінформувала присутніх про пільги та соціальні гарантії для учасників бойових дій, земельні та житлові питання , матеріальні допомоги та компенсації. Головний спеціаліст відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за пенсійним забезпеченням Лілія Майоренко ознайомила присутніх з можливостями навчання та санаторно-курортного лікування. Вона надала інформацію про порядок подачі документів, необхідних для оздоровлення та професійного навчання.

Волонтер благодійного фонду «Преображення» Олег Біда неодноразово перебував у зоні АТО в якості капелана , тому розуміє, що у колишніх бійців існують не тільки матеріальні потреби. Психологічна реабілітація, підтримання морального духу, відновлення прагнення реалізувати себе в суспільстві, подолання сімейних проблем – завдання для усіх небайдужих. Олег запропонував свою підтримку та допомогу у вирішенні цих духовних проблем. Волонтери фонду також допомагають у вирішенні побутових питань. Присутнім також запропонували звертатися щодо відпочинку з сім’ями та оздоровлення дітей. Багатьох це зацікавило, тому вони занотували контакти Олега для особистих звернень.

Цей захід відбувся в рамках діяльності Клубу учасників АТО. Відвідування таких семінарів підвищує обізнаність з багатьох аспектів та допомагає вирішувати конкретні питання соціальної та психологічної адаптації військовослужбовців , тому в міськрайонному центрі зайнятості планують щомісяця проводити такі спільні зустрічі.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!