Напередодні Пасхальних свят у Володимир-Волинському  районі відбулася колегія, на розгляд якої виносилося чотири питання життєдіяльності району: про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку на 2016-2017 роки за підсумками першого кварталу; про підсумки виконання бюджету району за перший квартал 2016 року; про стан готовності господарського комплексу району до пожежонебезпечного періоду та стан збереження, використання та паспортизації об’єктів культурної спадщини в районі.

Питання були об’ємні, тому голова РДА Наталія Василець після кількахвилинного організаційного узгодження, надала слово для виступу начальнику відділу розвитку інвестицій та європейської інтеграції Катерині Підгурецькій.

У своєму виступі Катерина Анатоліївна намагалася якнайширше охопити усі питання, пов’язані із соціально-економічним розвитком району, почавши із виконання бюджету та закінчивши інвестиціями. Якщо говорити мовою цифр, то в районі середній розмір заробітної плати штатних працівників у 1 кварталі становить 3661 гривню, що у 2,6 рази перевищує мінімальну та у 12,3 – у порівнянні до минулорічного періоду. Обсяг реалізованої продукції зріс на 8 відсотків, що у розрахунку на одного жителя району припадає 6104 гривні при середньо обласному показнику у 3092 гривні. Отже, є про що доповідати та рапортувати.  Після закінчення доповіді голова РДА Наталія Василець наголосила на тому, що цього річ в районі планується оптимізація шкіл, тому варто проінспектувати усі дороги до базових шкіл та при можливості їх підлатати вже до 1 вересня.

Заступник начальника фінансового управління Валентина Ващук озвучила основні моменти виконання районного бюджету, з яких стало відомо, що зведений бюджет виконано на 139,3 відсотка. Виконані усі бюджети,окрім Красноставського. Основні галузі соціально-економічної сфери району профінансовано на 85 %. Єдине, що марнує фінансову ідилію – кредиторська заборгованість по зведеному бюджету, яка склала 31518 тисяч гривень, які припадають на пільги та субсидії населенню району.

Голова РДА Наталія Василець, уважно прослухавши доповідь, дала завдання провести порівняльний аналіз надходжень до бюджету із минулорічним періодом. На цьому розгляд даного питання було закритим.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту РДА Юрій Ліщук доповідав про стан готовності району до пожежонебезпечного періоду, ставлячи наголос на фінансуванні  пожежних команд в районі. Вже у нинішньому році в районі було 10 пожеж, з яких левова частка була спровокована низькою свідомістю людини та її халатним відношенням до власного майна та народного майна. Коли ж Юрій Іванович дійшов до аналізу готовності засобів пожежогасіння, то в його виступі не було чутно ніякого позитиву. І там щось не те, і машини морально застарілі, і засоби  вийшли з ладу, і коштів сільські громади не передбачили у бюджетах, і водонапірні башти або гідранти для забору води не працюють. Одним словом, повний «ажур». На завершення доповідач дав зрозуміти, що з вогнем бавитися не варто. І те, що сільський голова десь не додивився, грошей забув виділити, а де й просто пустив все на самотік, іноді призводить до загибелі людей.

Підсумовуючи розгляд цього питання, голова РДА Наталія Василець наголосила усім головам сільських рад, які були присутні, віднестися з усією відповідальністю до пожежної безпеки не тільки шляхом проведення профілактичних бесід, а й передбачити у своїх бюджетах резервний фонд для фінансування подібних заходів.

І на завершення засідання завідувач сектору культури та туризму Роман Віслобоков намагався висвітлити проблему збереження, використання та паспортизації культурної спадщини в районі. Саме проблему, а не стан, бо про що його не питали пані Василець та голова районної ради Роман Гук, відповідь була одна: там не маємо права, там не вистачає коштів, а на запитання: «скільки паспортизовано пам’яток та об’єктів культурної спадщини?», відповіді так і не дочекалася. Тому Наталія Володимирівна дала доручення все ж таки проаналізувати даний напрямок роботи сектору та на апаратній нараді доповісти.

Привітавши усіх із Великоднем, голова Володимир-Волинської РДА Наталія Васильчук  закрила засідання.

І насамкінець. Дивувало одне: напівпорожній зал та присутність тільки п’ятьох голів сільських рад. Та й керівників відділів та управлінь було не густо. Склалося враження, що доля району вже мало кого цікавить. А може це перші плоди децентралізації? 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!