Активісти з’єднання борців «За справедливість» вкотре нагадують усім громадянам про те, що найголовнішою їх зброєю у двобої із чиновництвом є звернення. Бажано, письмове.

Це настільки дієвий важіль впливу на будь-кого із посадовців, що не потрібно до них зайвий раз навіть заходити до службового кабінету, вистоювати черги та псувати собі нерви під час спілкування. Варто тільки взяти папір, ручку та викласти проблему, яка вас турбує та не забути нагадати тому, до кого полетить звернення, що ви захищені нормами Закону України «Про звернення громадян». Залишається тільки чекати відповіді. Якщо ж не дочекаєтеся її, відразу ж знову беріть ручку, папір та викладайте на ньому усе, що думаєте про чиновника, який проігнорував вирішення вашої проблеми, до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Або до суду, – запевняють активісти з’єднання борців «За справедливість»

Якщо місцевих посадовців борці за справедливість вже навчили дотримуватися вищезгаданого закону, то народний депутат Ігор Гузь чомусь вирішив, що йому все дозволено. І на скаргу активістів з приводу бездіяльності органу місцевого самоврядування відносно подання позову регресу до посадової особи щодо повернення коштів до бюджету, нардеп просто не вважав за потрібне прийняти відповідне рішення та повідомити про нього борців за справедливість. До речі, маючи при цьому помічників, котрі просто зобов’язані вести реєстрацію та контроль звернень і скарг громадян.

Зважаючи на таке неприпустиме зловживання депутатом наданою народом владою, Громадська організація З’єднання борців «За справедливість» звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до народного депутата України Ігоря Гузя про визнання протиправними дії та бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії. 28 серпня минулого року було відкрито провадження по адміністративній справі. Але чомусь суддя зволікав з її розглядом, тому довелося двічі надсилати заяви щодо  стадії її розгляду. І ось 4 березня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв постанову. Для повноти картини подамо декілька витягів із даного документа-рішення.

Отже судом встановлено, що 29.04.2015 року відокремлений підрозділ громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернувся зі скаргою від 29.04.2015 № 1ск-72/15вих. до народного депутата України Ігоря Гузя з приводу бездіяльності органу місцевого самоврядування та зобов’язання Володимир-Волинську міську раду вжити заходів щодо подачі позову регресу на посадову особу Володимир-Волинського територіального медичного об’єднання про стягнення коштів, що були виплачені працівнику у зв’язку з незаконним його звільненням.

У подальшому, відокремлений підрозділ громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернувся до відповідача із заявою від 25.07.2015 №1ск157/15, в якій просив повідомити, на якій стадії розгляду перебуває його скарга від 29.04.2015 № 1ск-72/15вих., яке рішення було прийнято за результатами її розгляду та надіслати відповідь на його поштову адресу.

Відповідач надіслав листа від 31.08.2015 №244-2/08/15 про розгляд звернення відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області від 29.04.2015 № 1ск-72/15, в якому повідомив про те, що відповідно до положень Цивільного кодексу України звернення зі зворотною вимогою (регресом) – це право особи, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, а не обов’язок та згідно норм Закону України «Про статус народного депутата України» він позбавлений можливості втручатись в роботу органів місцевого самоврядування та державної влади. Однак, як депутат-мажоритарник, діючи в інтересах територіальної громади міста Володимир-Волинського, звернеться до голови та депутатів Володимир-Волинської міської ради з прохання повторного розгляду даного питання.

Вважаючи дії відповідача протиправними щодо невчасного розгляду скарги, ненадання відповіді на заяву, позивач в інтересах відокремленого підрозділу громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернувся з відповідним позовом до суду.

Далі, як встановлено судом, позивачем отримано лист-відповідь від 31.08.2015 на його звернення (скаргу) від 29.04.2015 №1ск-72/15 лише 09.09.2015,  тобто зі значним пропуском встановленого законом терміну для розгляду звернення громадської організації, що свідчить про протиправність дій відповідача.

Разом з тим, як підтверджується матеріалами справи, не отримавши відповіді у встановлений строк, відокремлений підрозділ громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області звернувся до відповідача із заявою від 25.07.2015 №1ск157/15, в якій просив повідомити про результати розгляду його скарги від 29.04.2015 №1ск-72/15вих та яке рішення було прийнято за результатами її розгляду. Вказана заява надіслана на адресу відповідача засобами поштового зв’язку 27.07.2015.

Станом на час розгляду справи відповіді на заяву від 25.07.2015 №1ск157/15 позивачем отримано не було, як і не надано відповідачем належних доказів до суду в спростування зазначеного.

Також, суд зазначив, що з наявних матеріалах не вбачається, що не спростовано відповідачем в ході розгляду справи, про надіслання позивачу відповіді на звернення чи інформації щодо прийняття рішення про припинення розгляду його заяви від 25.07.2015 № 1ск157/15 згідно Закону України «Про звернення громадян», що, на думку суду, свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.

Суд дійшов висновку, що відповідач порушив вимоги Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про статус народного депутата України», не надавши позивачу відповіді на заяву від 25.07.2015 №1ск157/15 і не надавши у встановлений законом термін відповіді на скаргу від 29.04.2015 №1ск-72/15, у зв’язку з чим позовні вимоги з урахуванням їх уточнення підлягають задоволенню.

Враховуючи усі наведені факти та проаналізувавши нормативно-правову базу, суд постановив адміністративний позов громадської організації З’єднання борців «За справедливість» задовольнити. Визнати протиправними дії народного депутата Гузя щодо ненадання відповіді на скаргу та протиправною бездіяльність щодо ненадання відповіді на заяву відокремленого підрозділу Громадської організації З’єднання борців «За справедливість» у Волинській області.

З цього слідує одне: будь ти міністром чи простим начальником сектору місцевого органу самоврядування, народним депутатом чи депутатом сільської  громади, ти зобов’язаний вчасно реагувати на звернення громадян та у визначені терміни надсилати відповіді на них. У протилежному випадку навіть народного депутата можна потягнути до суду. 

 

Джерело: http://www.bortsi.com.ua/

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!