Підвищення ціни на газ не відчують малозабезпечені українці, а це близько шести мільйонів сімей. Про це в ефірі «Вечірнього прайму» на телеканалі «112 Україна» заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

За його словами, підвищення цін відбулося не заради МВФ, а для посилення економічної та енергетичної незалежності України.

«Ми продовжуємо курс на те, щоб Україна стала незалежною. Якщо ми хочемо бути повністю незалежними, ми, в першу чергу, повинні бути економічно незалежними і енергетично незалежними. Ми це робимо не для МВФ, ми робимо це для незалежності України», – заявив він.

За словами віце-прем’єра, за півроку до опалювального сезону українці будуть платити на 400 грн. менше.

«Ми встановили сьогодні рішенням уряду з 1 травня ціну на газ 6 800 грн. за 1 тис кубів. Тобто впродовж неопалювального сезону, півроку до опалювального сезону, українці будуть платити на 400 грн. менше, ніж було встановлено рік тому в опалювальний сезон. Це стосуватиметься приблизно 9 млн. українців, які щодня використовують газ в побутових умовах», – зазначив він.

«З початком опалювального сезону, через півроку, набирає єдина ціна без пільгової ціни без тих самих 6800 грн. 6 млн. сімей, які отримують субсидії, цього переходу на єдину ціну не відчують, бо вони отримують субсидії. І розмір субсидій і платіжок за газ залишиться таким же, як і був. Тільки держава буде платити більшу частку, компенсуючи їм підвищення ціни на газ. Для 6 млн. родин, це 14 млн. українців, малозабезпечених українців, нічого з початком опалювального сезону не зміниться», – пояснив чиновник.

Джерело: gazeta.ua

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!