Страсна п’ятниця чи Велика п’ятниця – це найсуворіший і скорботний день великого посту. Це – день розп’яття Спасителя. Страсна п’ятниця – це остання п’ятниця Великого посту перед святом святої Пасхи.

П’ятниця вважається похмурим днем у історії християнства, адже саме в п’ятницю Ісус був розп’ятий і помер. У церквах у Страсну п’ятницю припиняють лунати дзвони.

Чого не можна робити в Страсну п’ятницю?

Для релігійних людей цей день вважається днем скорботи, оскільки символізує страждання Ісуса. У цей день не можна веселитися, співати, танцювати, грати. Людину, яка розважається у Страсну п’ятницю чекає нещасливий рік.

У Страсну п’ятницю небажано працювати. Якщо вірити прикметам, не можна встромляти в землю залізні предмети, наприклад, лопати і граблі – це до біди. І рослини, посаджені в цей день, загинуть.

Після п’ятничної служби прийнято приносити в будинок дванадцять палаючих свічок, з якими стояли в церкві. Свічки потрібно поставити в будинку і дати їм догоріти до кінця. Вважається, що це принесе в дім щастя і достаток на наступні дванадцять місяців.

Всі приготування до свята Великодня потрібно закінчити в Чистий четвер, щоб у Велику п’ятницю ніщо не відволікало від молитов і служб.

У цей день не можна шити, прати і різати що-небудь. Порушення цієї заборони вважається великим гріхом.

У Велику п’ятницю необхідно утриматися від вживання алкоголю і плотських утіх. У цей день бажано відмовитися від стрижки, фарбування волосся і взагалі будь-яких косметичних процедур.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!