Підвищення тарифів на газ, опалення, гарячу воду, електроенергію, заплановані урядом попередньо, відбулись вже з 1 травня. Окрім того, в дію вступив новий закон про державну службу. Коротко про зміни, які торкнуться життя українців, починаючи з сьогоднішнього дня – у огляді Інформаційного агентства Волинські Новини.

Газ
Отже, з 1 травня становлено нову ціну на газ для побутових споживачів у розмірі 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, із 1 травня 2016 року всі споживачі блакитного палива розраховуватимуться за газ за єдиною ціною у розмірі 6,879 гривні за тисячу кубометрів. В той же час, пільгову ціну в розмірі 3,600 гривні за тисячу кубометрів на 1200 кубів у опалювальному сезоні скасовано. Відтепер, незалежно від пори року українці платитимуть за газ однакову ціну – 6,879 гривень за тисячу кубометрів.

Електроенергія

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26 квітня 2016 року у формі відкритого слухання, ухвалила рішення з 1 травня 2016 року підвищити на 8%вартість електроенергії, що виробляються АЕС.
За фактом, «скориговані» тарифи ДП «НАЕК «Енергоатом» на електричну і теплову енергії, що виробляється АЕС, підвищили на 7,8% до 45,42 гривні за кВт-год.

Зараз загальний тариф для населення на газ становить 7 гривень 19 копійок за один кубометр, пільговий тариф для тих, хто використовує газ для індивідуального опалення – 3 гривні 60 копійок. Підвищення торкнеться пільгового тарифу – з 1 травня він становитиме 5 гривень 50 копійок за кубометр газу. Підвищення тарифів на газ з 1 травня потягне й підвищення вартості опалення та гарячої води.

Нові умови держслужби

Нова редакція закону про державну службу набула чинності в неділю, 1 травня. Закон був прийнятий Верховною Радою 10 грудня 2015 року, 31 грудня підписаний Президентом Петром Порошенком, відповідно до перехідних положень закону він набуває чинності 1 травня.

Зарплати і пенсії

Після чергового підвищення цін на комунальні послуги, яке буде відбуватись регулярно (тарифи на природний газ, світло та воду будуть підвищуватися щорічно), постає логічне питання: з чого населенню їх оплачувати? Держава врахувала цей важливий нюанс, з 1 травня 2016 року підвищивши мінімальні зарплати і пенсії на цілих 5%.

Зокрема, розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати підвищаться до 1450 гривень, мінімальної пенсії – до 1130 гривень. Тоді ж підвищать посадові оклади та доплати всім державним службовцям.

У Кабміні також обіцяють, що з 1 грудня прожитковий мінімум та мінімальні зарплати підвищаться не на раніше обіцяні 6%, а на 10%. Водночас в Україні скасували пільгові зимові тарифи на газ для населення.

Для водіїв теж сюрприз

З 1 травня за містом можна їздити із вимкненими фарами.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №111 «Про внесення змін в Правила дорожнього руху» від 11 лютого 2013 року.

Нагадаємо, згідно з документом, «з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар».

«Укрзалізниця» теж підвищила тариф на перевезення на 15%

«Завдяки даному своєчасному підвищенню тарифів на вантажоперевезення, компанія заробить додаткові 100 млн. грн.., а якби підвищення тарифів набуло чинності 4-5 травня, то не заробили б, оскільки «Укрзалізниця» втрачає 25-27 млн грн на день», – цитує повідомлення компанії видання «Європейська правда».

Як повідомлялося, 19 квітня міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що підвищення тарифів на вантажні перевезення на 30% відбуватиметься у два етапи: з 1 січня 2016 року на 15 %, і з 1 липня ще на 15 %.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!