Харчові кошмари переслідували дітей радянського союзу в дитячому саду, в піонертаборі, в шкільній їдальні.

Дітей навіть не цікавило, що їжу їм готували нечистоплотні тітки в смердючих баках, на жодного разу не митих сковорідках, а кулінарним жиром служила маса відпрацьованих жирів, що роками зливалися в один лоток, з якого потім черпали скільки не шкода і кидали в вариво.

Діти цього не розуміли, їм просто було несмачно! Розуміли б – виросли б веганами.

Щі і розсольник

Мабуть, найстрашніше, що було в цих la soupe – незнищенний аромат брудних ганчірок. Плюс часом ложка чіпляла розварені курячі субпродукти. Бррр ..

Суп з очима

Берете банку кільки з очима в томаті і кілька картоплин, заливаєте все це окропом, варіть до м’якості картоплі. Гурмани можуть додати при варінні цибулину і лавровий лист, а зовсім гурмани – ще й перловку.

Перловка

Легендарна в своїй неїстівності каша. Щастило тим, кому зверху кидали биток з кислого хліба і прокрученого жиру, присмачений томатною пастою. Великий теоретик кухні Похлебкін розповідав, що якщо цю чудо-крупу томити багато годин в молоці, та ще й на водяній бані, то може вийти круто. Але кому це було потрібно?

Рисова каша

Я чув, і навіть бачив любителів рисової каші, але навіть вони відставляли в сторону свої тарілки якщо каша віддавала гаром – а підгорає вона в алюмінієвих бачках майже завжди.

Гороховий суп

Взагалі, він може бути смачним, якщо його облагородити смаженим цибулькою, шкварками, копченою грудинкою і прянощами. Але хто стане над цим морочитися на дітсадівській кухні? Що дадуть – то і будуть жерти.

Тушкована капуста

Тушкована до однорідності маса з рідкісними вкрапленнями морквин. У поєднанні з піджаркою з гумової печінки то був просто кулінарний шедевр.

Молочний суп

Під молочним супом розумілися макаронні вироби зварені в молоці. Як мінімум, це було несмачно, максимум – огидно, коли молоко підгорає. А підгорає воно завжди.

Риб’ячий жир

Риб’ячий жир був єдиним делікатесом, якого не торкалася рука грязнуль-кухарок, але він залишався улюбленою тортурою виховатилів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!