«Кілька місяців тому, спілкуючись з Романом Безсмертним(український громадський діяч, один із з ключових ньюзмейкерів щодо Мінського процесу, – ред), я запитав, як довго він має намір брати участь в, м’яко кажучи, сумнівному “мінському процесі”? Він відповів, що буде цим займатися, поки питання безпеки обговорюються першочергово питань політичних», – пише на «Хвилі» блогер Олександр Кочетков.

Тобто, спочатку роззброєння бандформувань, виведення російських військ, повернення контролю над кордоном і тільки потім “особливий статус Донбасу”, амністія бойовиків.

І ось Роман Безсмертний оголосив про свій вихід з “мінської групи”, відразу після візиту в Київ Вікторії Нуланд.

Це однозначний симптом: Захід хоче, щоб з його телевізорів прибрали документальний фільм жахів “Війна на Донбасі”. Його можна замінити хоч дешевим фентезі “Росія одумалася”, хоч економічним шоу “Гроші не пахнуть, поки стріляють не в нас”. Тому Захід наполягає на односторонньому виконанні Україною зобов’язань, односторонньо прийнятих Президентом Порошенком в Мінську (чи раніше?), – пише автор.

“Мінський абсцес”, з його слів, готовий прорватися. Це приведе або до летального зараження крові, або до оперативного втручання і подальшого одужання.

Так або інакше, але просування “гібридної капітуляції” і опору – для Заходу стає безумовно найголовнішою темою на найближчий політичний цикл. Це вісь поляризації для усіх гілок влади, усіх політичних і громадських сил, лідерів і громадян України.

Без напівтонів: чорне і біле. За Україну або проти. Сумно, але пішовши на умови Кремля, “миротворець” Порошенко переніс війну всередину українського суспільства.

Критичність моменту ще і в тому, що в майбутніх потрясіннях усі учасники мають свої, окремі від інших цілі. Розрядка станеться тільки за рахунок того, хто програє, загальне благополуччя неможливе.

Найбільш очевидна позиція у президента. Тому що вимушена.

Він зробив важку для України і фатальну для себе помилку, взагалі пішовши на переговори в такому форматі: у “комерса” за столом з “решалами” шансів нуль. Порошенко зрозумів, що його спільно загнали в лузу, але сподівався “з’їхати” – щось виконати, щось заговорити. Проте Нуланд, а потім і держсекретар Керрі дають зрозуміти, що не пройде.

 

Інформують Волинські новини .

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!