Відповідно до Указу Президента України від 8 квітня 2016 року «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» Україна продовжує традицію, започатковану минулоріч, святкування 8-го та 9-го травня у європейському дусі пам’яті та примирення й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Нагадаємо, 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Документом державам-членам ООН, неурядовим організаціям та приватним особам рекомендовано щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі», у Вірменії – «День Миру», у Норвегії – «День визволення», у Словаччині – «День перемоги над нацизмом», у США – «День Пам’яті», у Франції – «День Перемоги», у Чехії – «Національний День».

На Волині, як і у всій країні, заплановано проведення офіційних заходів із вшанування ветеранів війни, учасників національно-визвольного руху, жертв нацистських переслідувань тощо.

Зокрема, 6 травня 2016 року у Володимирі-Волинському о 9.00 відбудеться покладання вінків до братських могил, пам’ятників та пам’ятних знаків. О 11.00 – панахида за загиблими, покладання вінків, квітів до обеліску Слави, о 12.00 – зустріч ветеранів Другої світової війни, воїнів УПА, воїнів-афганців, учасників АТО  «Уклін живим – загиблим слава». 

9 травня о 10.00 буде організована зустріч міського голови з ветеранами Другої світової війни, воїнами УПА, представниками ветеранських громадських організацій, учасниками АТО. Відбудеться вручення нагород, а згодом – тематична програма «Для Вас, ветерани»  (КМЦ). Об 11.00 – концертна програма, присвячена Дню Перемоги (КМЦ), о 18.00 –  виступ духових колективів (площа Героїв).

Проте, організатори святкових заходів попереджають що у програмі можливі зміни. Отож, потрібно слідкувати за планом заходів на сайті міської ради.

 Окрім того, впрожовж цього тижня у навчальних закладах міста будуть проводитися тематичні уроки, виховні години, круглі столи та інші урочисті заходи. Окрім того, проводитимуть зустрічі учнівської та студентської молоді з ветеранами, учасниками національно-визвольного руху та тими, хто боронить нині Україну від зовнішнього агресора – бійцями антитерористичної операції.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!