Сьогодні в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. І стартує ЗНО тестуванням з української мови та літератури. У Володимирі-Волинському теж працюватимуть пункти ЗНО, зокрема у ЗОШ №2 та НВК «ЗОШ№3-ліцей».  

Сьогодні, старшокласники які планують вступати до вищих навчальних закладів, складатимуть тести із української мови та літератури. «Абітурієнтів допускатимуть на пункт тестування із 10:15 до 10:50. Початок тестів – об 11:00», – повідомили у прес-службі УЦОЯО. Потрапити на важливий іспит можна буде за наявності оригіналу документів – паспорта чи іншого посвідчення особи, номер якого зазначався у сертифікаті, власне сертифікат ЗНО та запрошення на участь у тестуванні, яке є перепусткою.

Психологи підготували кілька порад, як правильно налаштуватись та підготувати учнів до ЗНО.

* Найбільша проблема у стресовій ситуації – надмірне хвилювання. Через нього деякі учні повністю забувають матеріал, який старанно готували. Дитина має відчувати підтримку батьків, максимально заспокоїтись напередодні.

Не слід напередодні тестування вживати каву або енергетики, які збурюють нервову систему. Краще, лягти раніше спати, щоб складати тести «на свіжу голову».

* Якщо людина спокійніше почувається, готуючись до останнього, треба попередити її про чергування робочого процесу із відпочинком. Наприклад, оптимальний варіант – після години занять робити десятихвилинну перерву. За три години роботи – перепочити півгодини та перекусити. А ще через 3-4 години – зробити значну перерву на дві години. Включити до цього періоду прогулянку та обід.

* Підготуйте дитину інформаційно. Розкажіть, яка процедура ЗНО та переконайте, що хороший учень зможе показати результат. Підготуйте разом всі необхідні документи звечора, щоб зранку не збиратися нашвидкоруч. Не критикуйте абітурієнта, не давайте негативних оцінок напередодні. Дитина має почуватись впевнено, спробуйте її підбадьорити.

* Під час ЗНО треба намагатись бути максимально зосередженими. Нагадайте перед початком, що треба вчитуватись у інструкцію, оскільки більшість помилок робиться не через незнання, а через неуважність. Важливо також спокійно слідкувати за часом і раціонально його розподіляти на завдання.

Нагадаємо, абітурієнтів, які прийдуть на ЗНО без сертифіката, паспорта (або іншого документа, зазначеного у сертифікаті), або пред’являть лише копії цих документів, до пункту проходження тестів не допустять.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!