Менше місяця залишилося до літа. І в нашому місті, швидше усього, знову запрацюють різноманітні ларьочки з квасом, шатра із пивом, з´являться холодильники із морозивом. Цю картину ми спостерігаємо з року в рік. І щоразу, проходячи мимо, задумуєшся над тим, якими нормами та розпорядженням регламентується робота цих місць вуличної торгівлі .

За відповіддю звернулися до начальника відділу майнових та земельних ресурсів Володимир-Волинської міської ради Лариси Процької.

Перш за все, вдамося до рішень сесій міської ради, якими були визначені місця для вуличної сезонної торгівлі. Такими документами є  рішення від 15.04.2011 № 7/15 «Про затвердження переліку місцьвлаштування літніх торговельнихмайданчиків для сезонної торгівлі» та рішення від 20.06.2012  № 18/11 «Про внесення змін та доповненьдо рішення міської ради від 15.04.2011р.№7/15 «Про затвердження переліку місцьвлаштування літніх торговельнихмайданчиків для сезонної торгівлі».  Цими рішеннями встановлено перелік місць у Володимирі, де можна організовувати  на конкурсних засадах торгівлю з літніх торговельних майданчиків.

Отож до цього переліку увійшли місця: по вул. Луцькій (на автостоянці біля парку «Слов’янський»); по вул. Кн. Василька біля КМЦ; по вул. Туполєва  біля магазину «Зоряний».

Крім того, були відведені місця для здійснення сезонної торгівлі овочами та фруктами власного виробництва: по вул. Луцькій (на автостоянці біля парку «Слов’янський»); по вул. Ковельській (біля будинку №113 та біля будинку №71).

До того ж депутати дозволили облаштування місць для здійснення сезонної торгівлі (площею 2,5-5 кв. м) морозивом, пиріжками, цукровою ватою, поп-корном, квасом, газетами і журналами на вулицях міста. Чотири роки тому депутати переглянули попереднє рішення та внесли доповнення в частині розширення переліку місць, а саме, добавили до нього шмат території по вул. Луцькій, 2а біля кафе «Слов´янська хата».

Так що усі ці вищезгадані місця нашого міста відведені вже давно і додаткового якогось рішення для того, щоб організувати саме там торгівлю, не потрібно.

Для того, щоб  встигнути потрапити до списку літніх торгашів вищезгаданим товаром, потрібно подати до міської ради заяву, до якої додати ряд документів, які посвідчують продавця у статусі підприємця. Вже різного роду дозволи та приписи надаються іншими установами, приміром СЕС. Тому до цих додаткових якихось вимог міська рада вже немає жодного відношення. Дані документи ретельно вивчаються, після чого виноситься рішення в користь заявника або ж навпаки. Ще літо попереду, а вже поступило на розгляд декілька заяв, зокрема на торгівлю квасом та морозивом.

Плата, як підсумувала пані Лариса, становить 7 гривень за квадратний метр орендованої площі і стягується упродовж 6 місяців поспіль. Чи торгуєш, чи ні, а платити змушений. Такі умови оренди. Поцікавилися ми й про торгівлю пивом, яка була чи не найпопулярнішим видом торгівлі під час літнього сезону. Нині, як наголосила Лариса Степанівна, пивом торгувати дещо складніше, оскільки треба мати ліцензію. До того ж, здається, що й касовий апарат потрібно мати. Звісно, це значні затрати, хоча й прибутки від торгівлі також немалі. Отже, час покаже.

В нашому місті з року в рік, на одних і тих же місцях літню торгівлю організовують одні і ті ж підприємці. Ми вже звикли, що преса продається у визначених та добре вивчених містянами місцях, квас – також. Те саме можна сказати й про торгівлю морозивом. Тобто, підприємці, одного разу звернувшись до міської ради, практично вибороли собі місце під сонцем, яке не змінюють ось уже кілька років поспіль.

В наш час вуличний сервіс –  нормальне явище, бо не завжди є час забігти до магазину чи кафе, щоб купити водички. А тут, посеред вулиці, за прийнятну ціну, тобі наллють прохолодного кваску. Ось тільки хотілося б побажати депутатам та представникам відповідних контролюючих служб вряди-годи перевіряти санітарний стан цих місць вуличної торгівлі.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!