Так, валютні вклади українців почали додавати в зростанні на десятки мільйонів в місяць, при тому що за минулий рік вони скоротилися на 5 млрд. доларів. Про це «Сегодня» повідомив аналітик «Простобанк консалтинг» Іван Нікітченко. За його словами, депозити в іноземній валюті почали зростати з грудня 2015 року.

Так, остання криза, внаслідок якого нацвалюта знецінилася в три рази, змусила українців серйозніше ставитися до диверсифікації заощаджень. «Згідно зі статистикою на початок 2016- го, 48% вкладів відкрито у гривні, 43% – в доларах і 9% – в євро. Тобто населення діє правильно, захищаючи себе від валютних стрибків і інфляції», – пояснює Нікітченко.

У той же час, темпи приросту вкладів у порівнянні з обсягами зняття поки невеликі. Експерт каже що депозити в нацвалюті будуть і далі привабливі для населення тільки в разі, якщо курс гривні стабілізується, інфляція сповільниться до 15%, а валютна політика НБУ лібералізується.

Як зізнаються громадяни України, найчастіше вони воліють зберігати кошти на тримісячних вкладах, довіряючи переважно держбанкам або банкам «з іноземним корінням». З урахуванням валютних коливань українці намагаються в одному банку тримати не більше 6 тисяч доларів (сума, в межах якої держава повністю покриє збиток, у разі банкрутства фінустанови).

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!