Із лютого 2016 року, інструкторський склад військово-патріотичного центру був задіяний у роботі по військовій підготовці бійців 14-ї окремої механізованої бригади, що дислокується у місті Володимирі-Волинському. Як розповів нам Руслан Бормовий, керівник військово-патріотичного центру «3-й полк», вони не тільки навчали солдат тому, що самі знають і вміють, але й спілкувалися на військові теми із офіцерами які пройшли АТО, дещо брали собі на замітку, для того щоб у подальшому навчання наших військовослужбовців проходило якісно і головне – результативно.

Керівник військово-патріотичного центру Руслан Бормовий зупинився на головних моментах у підготовці військовослужбовців 14-ї ОМБр.

«Найперше, це те, що ледь не 90% новобранців бригади пройшли 2 основних підготовчо-тренувальних центри ЗСУ це «Десна» (на Чернігівщині) і «Дєвічкі» (Київська область), деякі були ще у одному тренувальному таборі на Західній Україні. Термін їхнього навчання – від 3 до 5 місяців.

На жаль, рівень їхньої підготовки бажає бути кращим. На запитання, що вони там робили і чим займалися, солдати відповідали: їздили на БТРах, стріляли зі стрілецької зброї по мішенях, але більшість навіть і не знає результатів своєї стрільби, оскільки мішені були паперові, їх ніхто не оглядав і всім ставили оцінку «добре». Деякі солдати стріляли з танків, з кулеметів. Медицину проходили теоретично у класах і кілька разів намотували один одному жгут. Ну і далі в тому руслі.

Тішить те, що новобранці за час служби у 14-й ОМБр на полігоні відстрілялись фактично з усієї стрілецької зброї (АКС, СВД, ПКМ, ГП-25 інше), окрім того, навчилися стріляти із важкого озброєння (ДШК, РПГ-7 та деякі інші взірці). А саме головне, що командування частини робить все задля того, щоб солдати не тільки знали, але й уміли! Зі слів солдат, перебуваючи у бригаді вони вже навчилися працювати із різною зброєю, дотримуватися правил безпеки у поводжені із нею, не лише стріляти – але й влучати у цілі.

Треба сказати що полігон 14-ї ОМБр обладнано досить добре. Є напрямки для стрільби із крупнокаліберної зброї, для гранатометів і снайперських гвинтівок. Мішені для нічної і денної стрільби, які піднімаються і падають після влучень, мішені як ростові так і грудні, зараз вже наявні нарешті «попери» (не досконалі, але вже це великий  плюс, що вони є), напрям і обладнання для метання гранат і т.д. Все це дуже добре функціонує, а це вже заслуга командування частини, командира по бойовій підготовці та начальника полігону.

Прикро що до лав армії приходять багато призовників які окрім знань комп’ютерних ігор, сидіння у соцмережах і звільнень по фізкультурі нічого не мають за плечима. Фізична підготовка нинішніх призовників – на дуже слабкому рівні, я б сказав – первісному. Окрім того, чимало з них приходять в армію з якимись застарілими стереотипами відносно ЗСУ – дідовщина, голод у їдальнях, фарбування бордюрів та листочків у відповідні кольори. Цим всім займалось 90% наших солдатів 23 роки незалежності України. Зараз новобранці на свої очі бачать, що все докорінно змінюється.

Приступаючи до інструкторської діяльності у бригаді, було зрозуміло, що ці заняття не на 1-2 дні, як це було в багатьох випадках підготовки яку ми надавали і прикордонникам і добровольчим батальйонам і підрозділам територіальної оборони та іншим. Тому потрібно  було переформатувати підготовку на більш тривалий термін. Звісно, що все це відбувалося безкоштовно і на волонтерських засадах.

Минуло вже 2 місяці із часу початку тренувань у бригаді. Через об’єктивні перерви у навчанні, поки що не все вдалося реалізувати із наміченого, але ми рухаємося у правильному напрямку. У лютому та березні працювали не лише на дворі але й у спортзалі частини. В день займалися із групами по 50-60 чоловік. Після теорії та холостих тренувань, проходять вже практичні дії на полігоні із веденням стрільби та на закріплення навчання.

Попереду у нас ще багато різного – теорія і практика, тактика, нові напрацювання,  стрільби… Потрібно багато часу, теж саме стосується і спорядження та амуніції із якою потрібно було б працювати та навчати хлопців.  Але це не головне. Потрібно щоб навчання дало хороший результат і в майбутньому допомогло комусь із цих новобранців вийти переможцем у бою та повернутись живим додому, до своєї родини».

Керівник військово-патріотичного центру «Третій полк» також розповів, що інструктори центру підвищують і свою кваліфікацію та навики, постійно тренуються та переймають різноманітній досвід в т.ч. під керівництвом кращих спеціалістів військової справи, зокрема таких як Андрій Кебкало – очільник ПВК «Омега Консалтинг Груп», ветеранів польського підрозділу «GROM», бойових офіцерів ЗСУ та НГУ які мають досвід бойових дій на Сході нашої країни, бойових офіцерів-ветеранів афганської війни, а також власний досвід поїздок на Схід України та багато іншого».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!