Нова поліція штрафує вже не тільки водіїв, але й пішоходів. «Адамінка» накладається на громадян за перехід проїжджої частини у невстановленому місці або на червоне світло світлофора, навіть в тому випадку, якщо на дорозі немає машин. Отож, якщо у вас виникне бажання перейти дорогу в невстановленому місці, будьте готові викласти 51 гривню в якості штрафу, попереджають поліцейські.

Так з 1 січня по 1 березня цього року харківські копи виписали 209 постанов пішоходам, які переходили дорогу в недозволеному місці, повідомляє прес-служба патрульної поліції Харкова. У кожному випадку йдеться про вищевказаної суми.

Наприклад, в Сінгапурі за перехід дороги в недозволеному місці з порушника знімається плата в розмірі 370 доларів США. В Італії за таке ж порушення пішоходи платять 50 євро. У Бельгії викласти 50 євро доведеться за перетин дороги на червоне світло. У той же час, в Кенії, де пішоходи часто гинуть на дорогах, перехід дороги в недозволеному місці прирівнюється до спроби суїциду і карається гігантським штрафом або тюремним ув’язненням терміном до 2-х років.

Як відомо, 13 січня 2016 року Кабмін прийняв постанову «Про затвердження Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки», в зв’язку з цим був розроблений проект «Про функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», який вже впроваджується.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!