12 травня у Володимирі, а саме у Центрі пошкільної освіти, відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Таланти багатодітної родини».

Уже вкотре діти з багатодітних родин мають змогу проявити себе у кількох номінаціях: «вокальне мистецтво», «хореографія», «музичне виконання», «образотворче мистецтво», «оригінальний жанр».

Поборотися за путівку на участь у наступному етапі конкурсу того дня мали нагоду учні усіх навчальних закладів міста та вихованці ЦПО. До складу журі конкурсу увійшли представники Центру позашкільної освіти та міського управління освіти.   

Чудові виступи конкурсантів гідно оцінили як глядачі так і члени журі. Та найбільше запам´ятався виступ учня другої одинадцятирічки Ореста Лаця. Школяр виконував музичний твір на дуже рідкісному інструменті який називається флейта Пана.

Орест розповів, що бажання навчитися грати на цьому інструменті до нього прийшло після того як він побачив відео в Ютубі, де незнайомий музикант грав на флейті Пана. Знайти людину, яка б навчила хлопця грі на цьому рідкісному інструменті, взявся учитель місцевої музичної школи Іван Козлюк, в якого Орест навчається грі на сопілці.

Хлопець щотижня їздить у Луцьк, де раз на тиждень у нього проходять уроки. Орест каже що гра на флейті Пана – справа нелегка, бо потребує, окрім хороших знань музичної грамоти, чималих фізичних зусиль та наполегливості. Проте, з інструментом розлучатися юнак не збирається, навпаки, готується підкорювати фестивальні та концертні майданчики в інших містах країни.

Довідково: флейта Пана – древній багатотрубчатий музичний інструмент, призначений для сольного і ансамблевого виконання. Його найближчі родичі мешкають в країнах Європи, Азії, Південної Америки.

Виникнення подібних інструментів дослідники відносять до епохи неоліту, тобто до періоду від 5 до 2 тисяч років до нашої ери. Саме в ті далекі часи первісна людина, за припущеннями вчених, почала осмислювати звуковисотні співвідношення, іншими словами, розуміти, що чим довше трубка, тим нижче звук, і навпаки, чим трубка коротше, тим звук вище. Людина згрупувала кілька трубочок різної висоти, і таким чином на світ з’явився один з найдавніших інструментів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!