Українці в минулому році отримали найбільше дозволів на покупку землі в Польщі – 99. Це рекордний показник серед іноземних покупців.

Про це повідомляє польське видання Onet, посилаючись на дані міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі. Загалом, іноземцям видали дозволи на придбання земельних ділянок загальною площею 460 гектарів.

Найбільше їх отримали громадяни України – 99 дозвільних документів на 15,45 гектарів, друге місце займають білоруси – 28 дозволів на 5,95 гектарів, а третю – німці з 26 дозволами на 59,24 гектара. Росіяни отримали 17 дозволів на придбання ділянок площею 5,43 гектара.

Найбільшу площу земельних ділянок придбали голландці. Вони отримали тільки 16 дозволів, але на 86,81 гектарів землі. Найбільше землі в Польщі іноземці купили в Мазовецькому воєводство 111 гектарів, в Західнопоморському – 52 гектара, а в Вармінсько-Мазурському – 51 гектар.

Дозвіл на придбання землі в Польщі іноземцям необхідно отримати від глави МВС, якщо проти цього не виступить міністр національної оборони. Коли ділянка підпадає під категорію орних угідь, то згода на таку угоду повинен дати і міністр сільського господарства.

Крім цього, іноземець повинен довести свій глибокий і тривалий зв’язок з країною, а саме – подвійне громадянство, шлюб з громадянином або ведення комерційної діяльності в Польщі. Без дозволу земельну ділянку можна придбати, проживши в Польщі не менше п’яти років з моменту отримання карти постійного проживання.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!