Європарламент схвалив нові правила в’їзду та проживання для залучення студентів та дослідників з третіх країн, йдеться в повідомленні Європарламенту. Серед іноземних студентів у Польщі найбільше – з України, повідомляє ZAXID.NET

Нові правила уточнюють і покращують умови для інтернів з країн, які не є членами ЄС, волонтерів, школярів і учасників au pair (програми міжнародного культурного обміну), пише «Європейська правда»

Згідно з новими правилами, студенти та дослідники можуть залишатися в країнах ЄС щонайменше дев’ять місяців після закінчення навчання або дослідження для того, щоб знайти роботу або створити бізнес. Крім того, студентам і дослідникам дозволять вільніше пересування в ЄС на час їхнього перебування.

Також дослідникам дозволять брати з собою членів сім’ї, які отримають право на роботу в ЄС під час їхнього перебування. Студентам буде дозволено працювати мінімум 15 годин в тиждень.

«Це, безсумнівно, означає, що європейські університети зможуть посилити свою конкурентоспроможність на світовій арені і стати більш привабливими для амбітних і високоосвічених людей з інших країн », – сказала євродепутат Сесілія Вікстрьом.

Нова директива також передбачає єдині умови в’їзду та кращого захисту для стажерів і волонтерів в рамках Європейської волонтерської схеми під час їхнього перебування в ЄС.

Директива набуває чинності на наступний день після публікації в Офіційному журналі ЄС. У держав-членів є два роки, щоб перенести її положення в національне законодавство.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!