12 травня відбулося засідання громадської ради району, на якій із 12 членів присутніми були 8, хоча у ході засідання один учасник зустрічі покинув залу. Проте про все по порядку.

На порядок денний виносилося два основних питання: про хід виконання рішення колегії РДА, яке стосувалося Програми благоустрою району та надання послуг  з обробітку городів одиноким громадянам району територіальним центром.

Члени громадської ради не мали жодного зауваження до порядку денного, тому відразу ж запросили до слова Петра Чуцького, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА.

Спершу Петро Андрійович вдався до озвучення законодавчої бази, місцевих актів органів самоврядування, які регулюють питання благоустрою, а потім – проаналізував стан благоустрою в селах району. Як виявилося, не усі громади ще мають нові Правила благоустрою, більшість з них досі не оприлюднена на видному місці, а деякі сільські голови, а нині – старости, просто самоусунулися від наведення порядку на території громад. Стихійні сміттєзвалища, запустілі безгосподарні будинки, занедбані території біля адмінбудівель, зокрема клубів, ФАПів,  – ось картина, яка спостерігається останні 10 років у селах Володимир-Волинського району. І хоча у цьому році кількість місць стихійного викиду сміття дещо зменшилася ,однак це не той показник, який дає право сказати, що в селах таки покращився благоустрій.

Цю проблему можна обговорювати довго та все без толку, бо міри впливу в РДА на нерядових очільників громад відсутні. Залишилися тільки рекомендаційні, тобто кожного потрібно закликати до совісті. В обговорення даного питання звучало багато критики на адресу саме керівництва РДА, яке, на думку Селецького, повинно застосовувати до сільських голів певні міри адміністративного  впливу.

Закинули Петру Чуцькому й занедбану територію у сервісній зоні Устилуга та стан доріг в районі, які не витримують жодної критики. Проте, жоден із членів громадської ради не навів практичного прикладу відносно стану благоустрою хоча б якогось села району, а все тому, що всі вони мешканці Володимира. Тому коли почалася бурхлива полеміка, у приклад наводили тільки факти із благоустрою міста та діяльності тамтешніх посадовців. Один із членів громадської ради зазначив що, оскільки рада нічого не вирішує а часу для пустопорожніх балачок у нього немає, він прийняв рішення покинути засідання. Мовляв, галас здійснили неабиякий, проте жодного слова про благоустрій сіл. Ось тільки коли дійшли до рішення, Селецький запропонував визнати роботу РДА з даного питання незадовільною. Проте думки решти присутніх дещо розділилися і насамкінець, після бурхливого обговорення, прийшли до того, щоб рекомендувати сільським громадам активізувати роботу по благоустрою та ще раз заслухати дане питання впродовж року.

З інформацією по другому питанні виступила директор територіального центру  Любов Столярчук, котра розпочала з того, що питання окремих послуг не варто виносити на подібне засідання, бо усі соціальні послуги надають в комплексі. І така послуга як обробіток городів – не є основним видом діяльності соціальної установи. Тим більше, що з 1 травня  в роботі територіального центру відбулися кардинальні зміни і віднедавна усі послуги прирівняні до державних стандартів.

З усього почутого так і хочеться зробити висновок: якщо в районі створено  подібний рекомендаційний або дорадчий орган, то перед тим,  як провести засідання, членам ради варто об’їхати хоча б декілька сіл району, завітати в установи та хоча б візуально ознайомитися із проблемою, вирішення якої виноситься на засідання. У протилежному випадку – такі засідання нікому користі не приносять. 

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!