Цю історію розповіли активісти з´єднання «Борців за справедливість». Подаємо її в оригиналі.

 Якщо хочете мати проблеми – скажіть своїй сусідці усе, що про неї думаєте. Далі, все решту – справа техніки та бабські плітки, заздрість та ота українська «жаба», яка так і душить. І вмить із порядної та поважної людини, багатодітної матері стає розгульна, вульгарна та прости, Господи, жінка, місце якій якщо не в тюрмі, то під тином щонайменше. Таке бажатиме «вдячна» сусідка. А може й половину села…

Ми недарма розпочали свою історію з літературного вступу у стилі «Кайдашевої сім’ї», бо цей твір хоч і столітньої давності, проте актуальний й понині. Особливо по селах. Не винятком є і наш Володимир-Волинський район. А якщо точніше – село Хмелів. Ми вже одного разу озвучували подібну проблему, проте тоді не називали прізвищ. Нині ж багатодітна матір, котра жодного разу ні до кого з державних служб не звернулася за додатковими благами, сама виявила бажання винести цю історію на суд людський, тим самим донести до усіх, що доля  родини іноді залежить від настрою не тільки сусідки по тину, а й народного депутата та чиновників, покликання яких не карати, а захищати і допомагати.

Є в селі Хмелів багатодітна родина Ольги Соколової, котра складається із неї, її матері поважного віку та чотирьох дітей. Жила собі проста жінка як і всі в селі, ростила дітей, з простягненою рукою не ходила, займалася господаркою та намагалася жити з усіма дружно та підтримувати добросусідські відносини. А почалися її проблеми із банального непорозуміння між Соколовою та її сусідками.

Розповідь про нещодавній візит чиновницького складу району записана зі слів Соколової, однак ми чомусь не сумніваємося в їх правдивості. Навіть при тому, що жінка перебувала в емоційному стані. Повірте, побачити на порозі самого начальника служби, яка повинна ретельно інспектувати багатодітні сім’ї, перший раз за 9 років, поневолі починаєш нервуватися. 11 травня, біля 12 години до її оселі приїхали гості. Їх звісно не чекали, кутки не вилизували, а так як дітвори в хаті достатньо, роботи по господарству – по саме горло, то може де одежина дитяча не так лежала, або на килимі якийсь бруд виступив. Але це не трагедія, бо у кожного в хаті чи квартирі може бути безлад. Навіть тоді, коли дітьми в домі й не пахне.

І ось завітавши до будинку Соколової, Олександр Смоляр почав себе вести так, нібито він тут господар. Це здивувало Ольгу, тому обпечена на усьому, що пов’язане із різноманітними перевірками, попросила гостей показати службові посвідчення. Одна із членів комісії – представниця прекрасної статі –висловилася, що вона не зобов’язана щось надавати. Склалося враження, що не людина стояла перед чиновницею, а якесь сміття, яке не вартує уваги.  Далі картина виглядає наступним чином. Заглянувши у кімнату та запримітивши, що на підлозі лежить дитяча одежа, а ліжко не застелене, Смоляр дав миттєву вказівку складати акт. Ольга на ці не надто коректні дії відреагувала по-своєму, можливо й різкувато, бо почала вимагати їх покинути свою оселю. А як ще діяти жінці, коли, влетівши до будинку як орда татар, підстави перевірки не вказали, посвідчення не показали, то якого милого ці люди мають в хаті  по кімнатах ходити та ще щось інспектувати? Але чиновники на це відреагували по-своєму – зверхньо, тому Ольга заявила, що викликає поліцію. Ось тут у Смоляра зникли і азарт і пиха, тому він різко вийшов з будинку та рушив до воріт. Але Ольга у свою чергу заявила, що має бажання все ж таки дочекатися поліції разом з перевіряючими. На що пан Смоляр відреагував нецензурщиною. Чому чиновники не дочекалися стражів порядку, щоб разом з ними  продовжити  перевірку, сказати важко. Саме цей факт наштовхує на те, що не все таки було законно з боку комісії, яка невідомо які ставила перед собою завдання, коли вирушала до родини Соколових. Як невідомо й те, які перед ними були поставлені завдання керівництвом…

Тому наступного дня Ольга Соколова разом із нашим громадським правозахисником вирушила до райдержадміністрації з бажанням все ж таки докопатися до істини. Але про це наступна тема нашої з вами розмови. 

Джерело: http://www.bortsi.com.ua/

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!