Перед Великоднем і травневими вихідними більшість українців змушені були витрачати заощадження, вважає спеціаліст із особистих фінансів Олександр Бойко.

“Справа в тому, що населення за останній рік вивело свої депозити із банків і купило долари на заощадження. Оскільки ціни зараз ростуть непропорційно до зарплат, то люди тягнуть гроші із заначок. Крім того, перед Пасхою і довгими вихідними багато хто вирішив відпочити. Тому й став продати валюту. Комусь забракло грошей на святковий стіл, комусь — на путівку в Туреччину”, – пояснює порталу “Знай” спеціаліст.

Минулого місяця українці продали більше валюти, ніж купили, на $384,5 млн. Про це повідомили в Нацбанку. Хоча ще взимку переважав більший попит на долари, ніж на гривні. Потім ситуація почала змінюватися.

“Перед великими святами й літом населення завжди активніше продає валюту. Це не досягнення влади, а звичайна тенденція протягом останніх десяти років. Винятком став тільки 2014 рік. Тоді люди не наважувалися так ризикувати. Зараз інша ситуація. Те, що долар подешевшає, вже ніхто не сподівається. Та й серйозне подорожчання малоймовірне, тому люди розлучаються із “зеленими”, – каже Олександр Бойко.

За його словами, у червні-липні українці також більше продаватимуть доларів, ніж купуватимуть. Витрачатимуть кошти на літній відпочинок і будівництво.

“Під осінь тенденція зміниться. Така ситуація зараз вигідна Нацбанку. Він має можливість купувати більше валюти на міжбанківському ринку й поповнювати золотовалютні резерви”, – говорить спеціаліст.

Нагадаємо, на початку квітня населення продало валюти на $168 млн більше, ніж купило.

 

Інформація взята з сайту znaj.ua 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!