На українських вчителів, які займаються пропагандою антиукраїнської риторики, очікують масові звільнення. Попри те, що юридичних підстав для усунення з посад за такі порушення не має, їх виганятимуть, прикриваючись вимогами МВФ про скорочення кількості шкіл.

За словами експерта з питань права Віталія Дудіна, міністерство освіти вигадує все нові причини, через які вчителів зможуть звільняти.

«Кодекс законів про працю не дає підстав для звільнення. Якщо людина дійсно здійснювала заклики до порушення територіальної цілісності чи повалення державного ладу, то це вже сфера кримінального законодавства. Міністерство освіти займається зараз не тим – не створює умови для розвитку освіти, а фактично спрощує звільнення, вигадує нову підставу для проведення скорочень. Може, вони таким чином хочуть зекономити державний бюджет», – розповів юрист під час свого інтерв’ю для hromadskeradio.org.

Також Дудін наголосив, що на сьогодні вчителя можуть звільнити лише за аморальні вчинки.

«Міністерство освіти підкреслює, що до аморальних вчинків відноситься і вчинення антидержавної пропаганди. Але ця позиція є лише право тлумаченням, а не нормативним актом. Щоб бути юридично впевненими, що певні критичні оцінки або латентна підтримка сепаратизму дійсно є аморальним вчинком, необхідні або тлумачення Конституційного суду або внесення змін до закону», – повідомив Дудін.

Нагадаємо, відповідно Європейської конвенції із прав людини, будь-який вчитель має право на свої погляди.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!