Борги Міжнародному валютному фонду, при актуальному на даний момент зростанні економіки, Україна буде віддавати аж до 2040 року. З такою заявою в інтерв’ю «Главкому» виступив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За його даними обсяг державного боргу України на сьогодні становить близько 100% ВВП, а вартість його обслуговування становить 6-8% валового продукту країни в рік.

«Ці всі гроші ми будемо віддавати нашим кредиторам. Я вже мовчу про те, що у нас залишилися колосальні борги після такої неякісної реструктуризації європейських бондів, які провів минулий склад Кабміну. До 2040 року Україна вписала себе в категорію лузерів через ці всі борги», – доповів Устенко.

Згідно із заявою директора Фонду Блейзера, в України «немає іншого виходу», як створювати інтенсивний економічний ріст: «Без нього ситуація буде тільки погіршуватися. Ріст економіки в 1,5-2%, про які говорить Кабмін, це не ріст, який необхідний для України. Ми можемо рости темпами 7% і навіть вище».

Так, за прогнозами доповідача черговий транш в 1,75 млрд доларів Україна отримає вже в червні. Так, за 2015 рік країна «позичила» у МВФ 6,7 млдр доларів. При цьому експерт застерігає, що без проведення структурних реформ українські політики і чиновники «заганяють Україну в глухий кут накопичення боргів».

Нагадаємо, в лютому 2015 року Україна підписала Меморандум про співпрацю з Міжнародним валютним фондом, щоб врятувати економіку від колапсу. Для «підтримки штанів» постмайданівська влада попросила в МВФ 40 млрд. доларів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!