Олександр Шаріков, голова Асоціації орендарів водних об´єктів «Волинська риба»  у своїй  статті «Чи має право орендар ставка заборонити любительське рибальство» у відповідь на статтю директора Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталії Смолярчук «Рибалка в Україні регулюється законодавством»   помилково дійшов висновку, що у вищевказаній статті йдеться про здійснення рибалки на орендованих ставках, що надані для здійснення рибогосподарської діяльності.

У статті Наталії Смолярчук, зокрема, йдеться не про підприємницьку діяльність з розведення риби, а про загальне водокористування, яке здійснюється громадянами України на підставі ст. 47 Водного кодексу України   для задоволення їх потреб безплатно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство. А також про те, що на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених орендарем, за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду. Орендар зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також інформацію про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.  І якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень. Тобто, якщо ставок переданий в оренду для здійснення рибогосподарської діяльності, то така інформація має бути доведена до громадян із зазначенням обмежень щодо загального водокористування.

Тож висновок Олександра Шарікова, що «орендар не має права забороняти любительське рибальство на орендованій водоймі», яка надана для здійснення рибогосподарської діяльністі є помилковим. 

Крім того, у статті директора зазначено, що згідно з вимогами ст.51 кодексу водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом. І саме такими випадками і є передані в оренду ставки для рибогосподарської діяльності.

Тож у відповідь автору статті «Чи має право орендар ставка заборонити любительське рибальство» зазначаємо,  що орендар не має права забороняти любительське рибальство на орендованому ставку, крім випадків, якщо такі передані в оренду для  здійснення  рибогосподарської діяльності.   Крім того з реєстром виробників продукції аквакультури у Волинській області  можна ознайомитись на  WEB – сайті http://volynfish.at.ua за посиланням http://volynfish.at.ua/news/reestr_virobnikiv_produkciji_akvakulturi_v_zoni_dijalnosti_volinribookhoroni/2013-02-05-293

Нагадаємо, що у  Володимир-Волинському місцевому  центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Устилузька, 19, телефони (03342) 3-80-11, 3-80-16, скайп-зв’язок: Володимир-Волинський МЦ з НБВПД) можна безоплатно отримати юридичну консультацію та правову інформацію, а незахищеним категоріям осіб надаються послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях.

Наталія Смолярчук,

директор центру з надання безплатної вторинної правової допомоги

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!