Минулого тижня делегація нашого міста у складі першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, представників депутатського корпусу, викладача гімназії Наталії Губаль та підприємця Володимира Ляшука відвідала німецьке місто Цвікау, яке ось уже не один рік є партнером нашого  міста.

Ярослав Матвійчук поділився  враженнями від  цієї  поїздки, тим, що цікавого вдалося дізнатися, побачити та перейняти  у побратимів, а також кілька слів розповів про те, які проекти запроваджуватимуться у нашому місті.

 Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук зазначив, що поїздка була досить насиченою, в ході було чимало корисних зустрічей, цікавих знайомств. Отож, вдалося не тільки перейняти досвід у сфері ЖКГ та фінансів, а й дізнатися про можливості залучення інвестицій у розвиток нашого міста.

Окрім того делегація із Володимира побувала у Бундестазі де познайомилася із депутатом Марком Вандервіцом, який співпрацює з містом Цвікау.

– З мером міста Цвікау Піа Фіндайс ми обговорили питання подальшої співпраці та можливості навчання і стажування юних володимирчан у Німеччині, де вони проживатимуть у  місцевих родинах. Претендентами на такі поїздки можуть стати переможці олімпіад, престижних наукових конкурсів, – ділиться Ярослав Анатолійович. – Окрім того, ще однією метою нашої поїздки була можливість подальшого лікування та реабілітації депутата Володимир-Волинської міської ради Андрія Хілінського.

Як розповів нам Ярослав Анатолійович, у Цвікау окрім мера міста є ще два мери: мер фінансів і мер будівництва. Обох вибирають із складу міської ради. Депутатів до міської ради обирають на 5 років, а мера на 7. У складі ради міста Цвікау п’ять політичних фракцій. Якраз під час перебування  нашої делегації відбулася сесія, на якій розглядались питання реконструкції шкіл, розміщення реклами та будівництва дороги, виділення коштів на яку заплановано на 2020 рік, а завершення робіт – у 2035-му. Сесії в раді тривають іноді по 4-6 годин і не обходяться без активних обговорень та палких дебатів.

– Ми були присутні на засіданні сесії, бачили як німецькі депутати активно обговорюють важливі для життєдіяльності міста питання, – продовжує Ярослав Анатолійович. – Наприклад, депутати просили дозволу вивісити біля своїх представницьких кабінетів прапори політичних партій (у кожної фракції є свій кабінет у міській раді). Були бурні дебати по цьому питанню, але мер міста активно відстоював позицію, що в міській раді не повинно бути жодних політичних прапорів та лозунгів. І таки відстояв. Потім я мав нагоду виступити перед депутатами Цвікау. У своєму виступі я подякував усім за співпрацю і запросив німецьку делегацію на святкування Дня міста. Пообіцяли приїхати.

– Мер фінансів Штефан Майєр поділився принципами формування бюджету міст. Досить цікавим є факт обслуговування багатоквартирних будинків приватними структурами на конкурсних засадах, – продовжує далі перший заступник міського голови. – У цьому випадку важливу роль відіграє цінова політика. Тобто виграє той, хто пропонує нижчу вартість послуг. Слід зауважити, що у Німеччині сформоване конкурентне середовище між такими приватними фірмами, які готові надавати відповідний спектр послуг. Міська влада фактично не несе відповідальності за прибирання доріг та утилізацію сміття, а виступає лише замовником робіт. До її обов’язків входить лише озеленення міста (до речі, на це в них виділяються чималі кошти, для прикладу на 2016 рік – близько 400 тисяч євро), а ось будівництвом доріг та будинків займаються окремі управління. Представник одного з них – мер по будівництву міста Катрін Кльойнер, розповіла про реалізацію інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво стадіону, на що передбачено 21 мільйон євро. До речі, ці кошти вкладають приватні інвестори. Також запланована реконструкція театру, на який збираються витратити 40 мільйонів євро.

Побувала наша делегація також в міській бібліотеці, яку нещодавно вдалося реконструювати за 7 мільйонів євро, та яка налічує близько ста тисяч книг. У сучасній будівлі все облаштовано для того, аби в бібліотеку приходили цілими сім’ями, тобто є все для людей з різними захопленнями та різної вікової категорії. Це і дитяча ігрова кімната, і зал для комп’ютерних ігор та перегляду кінофільмів, прослуховування музики.

У рамках поїздки за сприянням Карла Ернса Мюллера у місцевій лікарні, вдалося обстежити Андрія Хілінського, який отримав поранення у зоні АТО, де йому були надані рекомендації щодо подальшого лікування.

Ярослав Матвійчук розповів, що наприкінці зустрічі домовились про подальшу співпрацю. Зокрема, свою підтримку пообіцяв колишній мер міста Цвікау Райнер Айхьорн.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!