З 7,6 млн. дітей в Україні оздоровлюється лише 600 тис. Справа в тому, що Міністерство соціальної політики й досі не оприлюднило дані, яким чином буде забезпечено відпочинок та оздоровлення дітей у 2016 р.

Саме тому фахівці стверджують, що схоже на те, що цього року оздоровленням буде ще менше охоплено дітей.

Минулого року з 7,6 млн. дітей шкільного віку оздоровленням та відпочинком було охоплено лише 1,8 млн. І лише 600 тис. з них – оздоровлювалися, тобто лише кожна дванадцята дитина.

Громадські активісти вимагають від Мінсоцполітики та уряду загалом найближчим часом внести до парламенту законопроект про зміни до держбюджету на 2016 рік, яким передбачити збільшення фінансування літнього відпочинку дітей. Зокрема, має бути забезпечено паритетність витрат державного бюджету та місцевих бюджетів на оздоровлення і відпочинок.
У ситуації, що склалася, батьки разом з дітьми стали фактичними заручниками бездіяльності бюрократичного апарату та намірів чиновників перекласти соціальну відповідальність держави на бюджети громад.

А після завершення літнього сезону, переконують активісти, Кабінет міністрів спільно з місцевими радами має розпочати розробку комплексної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2026 рр., яка має містити положення про повернення у власність громад всієї незаконно відчуженої інфраструктури оздоровлення та проведення поточного і капітального ремонтів об’єктів програми. Окрім того, вони пропонують законодавчо закріпити фінансування на оздоровлення дітей у відсотку до ВВП.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!