Село Будятичі Іваничівського району, перша документальна згадка про яке датована 31 грудня 1450 року, ховає у своїй землі чимало таємниць. Тут є святе джерело з капличкою. Є віднедавна аж два пам’ятних знаки на згадку про Володимира Хрестителя. Тут, у Будятичах, вважають деякі науковці, князь і народився в Х столітті.

Про це пише Наталя Камишникова на «Нововолинську діловому»і радить місцевим бізнесменам виділити трохи часу і коштів на облаштування ставка і саду – це окупиться сторицею.

На городах у Будятичах досі знаходять старовинні динарії (монети Римської імперії). Сюди вчащають із металошукачами чорні археологи. Щось та розкопують, але не розголошують.

Місцеві кажуть: тут великий культурний шар.

На думку журналістки, тут можна зробити розкішний і престижний музей просто неба – скансен, Із сувенірною крамничкою, кемпінгом, національною старовинною кухнею.

Цей тренд – під старовину – відчув і вдало використав місцевий підприємець, який старе обійстя перетворив на затишний придорожній шинок – за кількасот метрів від вулиці Центральної, по іваничівській трасі. Там і прабабусині скрині, і прялки, і глечики на тину, і чого лиш нема.

Наразі ж у Будятичах люди ходять по золоту – й лінуються його роздивитись.

Залишки панського саду

Ставок можна розчистити, звести альтанку…

Інформують Волинські Новини

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!