Ще кілька днів і пролунає останній дзвоник. Для менших школярів розпочнуться екскурсії, для старших – екзамени та практика. Отож, ця інформація стане в пригоді тим, хто збирається везти дітей на екскурсію.

 До перевезення організованих груп дітей відносять одночасне перевезення групи із десяти і більше дітей, для яких замовником послуги призначається керівник, відповідальний за супроводження їх під час поїздки, а на групу із 30 і більше дітей призначається також медичний працівник.

Перевезення груп дітей можна здійснювати в режимах як регулярних, так і нерегулярних пасажирських перевезень.

Регулярні та нерегулярні перевезення груп дітей здійснюють за умови узгодження маршруту та розкладу руху із замовником та місцевими відділами безпеки дорожнього руху.

Максимальна кількість дітей та супроводжуючих осіб при перевезенні автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння в ньому, передбачену технічною характеристикою транспортного засобу та визначену в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Групи дітей повинні перевозити досвідчені водії транспортних засобів, котрі мають стаж керування автобусом не менше ніж п’ять років.

(ст. 38 Закону України «Про автомобільний транспорт «)

Перевезення організованих груп дітей здійснюють тільки в світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

У разі настання несприятливих погодних і дорожніх умов, виходу з ладу автобуса, виникнення загрози безпеці руху, а також погіршення стану здоров’я водія необхідно припинити рух з повідомленням про це перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса, водія.

(Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. N 176)

На автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей повинно бути увімкнене ближнє світло фар, з метою позначення транспортного засобу, що рухається.

На механічному транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком «Діти», що перевозить організовану групу дітей, під час їх посадки чи висадки, повинна бути ввімкнена аварійна світова сигналізація.

(підпункт «ґ» пункту 9.9 ПДР України)

Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, автобусам (мікроавтобусам), що здійснюють перевезення організованих груп дітей дозволяється рух із швидкістю не більше 80 км/год.

Забороняється перевозити організовані групи дітей в темну пору доби.

Узгодження порядку перевезення кожної окремої групи дітей здійснюється з підрозділами безпеки дорожнього руху згідно адміністративного обслуговування міст та районів області.

Спільні вимоги до замовників послуг щодо перевезення дітей та перевізників.

До початку перевезення організованих груп дітей замовник послуг і перевізник:

1) визначають маршрут перевезення організованих груп дітей, як правило, такий, за яким уже здійснюються регулярні перевезення;

2) встановлюють зупинки автобуса:

технічні – одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї – на кожні наступні100 кілометрів маршруту;

для відпочинку – на п’ять хвилин через кожну годину руху і на 30 хвилин – через кожні п’ять годин руху (допускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);

для приймання їжі – через три – п’ять годин руху;

для ночівлі.

3) складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.

Схема маршруту та розклад руху оформляються в трьох примірниках і затверджуються замовником послуг за погодженням з перевізником та територіальним підрозділом безпеки дорожнього руху.

Один примірник схеми маршруту і розкладу руху видається водію, інші зберігаються у замовника послуг та перевізника.

Обов’язки замовника послуг

До початку поїздки скласти у трьох примірниках список групи дітей.

Допускати до поїздки дітей, які зазначені у списках і не мають протипоказань для далеких поїздок за станом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікаря.

Призначити для кожної групи з десяти дітей керівника, відповідального за супроводження їх під час поїздки, а для групи з 30 і більше дітей – медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

Замовник послуг з перевезень організованих груп дітей зобов’язаний забезпечити кожен автобус питною водою та засобами медичної допомоги.

Обов’язки керівника групи дітей

Провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки безпеки під час поїздки.

Забезпечувати дотримання дітьми належного порядку під час руху (діти повинні сидіти на призначених для цього місцях), а також під час посадки (висадки) з автобуса.

Забезпечувати посадку (висадку) дітей після зупинки автобуса тільки з посадкового майданчика, а в разі його відсутності – з тротуару або узбіччя, якщо це неможливо – з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху), за умови, що це безпечно і не створює перешкод іншим учасникам руху, а також справності засобів аварійної світлової сигналізації.

Проходити з організованою групою дітей тільки тротуарами та пішохідними доріжками, а у разі їх відсутності – краєм проїзної частини назустріч руху транспортних засобів і тільки у світлу пору доби.

Підписати після надання транспортної послуги дорожній лист, замовлення на перевезення, зазначивши відстань, час початку та закінчення роботи, а у разі зміни розкладу руху – її причину.

Вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень груп дітей

Із вказаних питань просимо звертатися до відділу безпеки дорожнього руху ГУНП у Волинській області за адресою: м. Луцьк, вул. Гордіюк 14Б.

Відділ безпеки дорожнього руху

ГУНП у Волинській області

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!