Міністр соцполітики України Андрій Рева заявив, що наразі уряд не планує підвищувати пенсійний вік. Такий крок допоміг би повністю покрити дефіцит пенсійного фонду, проте, в такому разі авторитет України на міжнародній арені буде підірвано. 

Новину передає «Преса України».

За словами міністра, підвищення пенсійного віку допомогло б покрити 145 мільярдів гривень дефіциту ПФ. Україна мала б змогу зменшувати щорічно кількість пенсіонерів на 300 тисяч, що в грошовому еквіваленті дорівнює 6,840 мільярдів гривень на рік. За допомогою такої схеми можна було б за найближчі 5 років повністю перекрити дефіцит Пенсійного фонду.

Однак, Уряд поки що не піде на такий крок, так як подібне рішення підірве авторитет України в очах європейської спільноти. У програмі дій Уряду також не відзначено повторне підвищення ставки ЄСВ.

«Хто тоді до нас буде серйозно ставитись? Про яку стабільність податкової системи і інвестиції може йти мова?», – говорить Рева.

Пріоритетним завданням влади є збільшення кількості платників ЄСВ. Домогтися цього можна шляхом зменшення категорій, яким надається право на пільги при сплаті внеску.

«У нас 6 млн. працюючих не платять ЄСВ. Наприклад: з 2,5 млн. працівників сільського господарства (це одноосібні сільські господарства) добровільно платять ЄСВ 12 477 осіб. Скажіть, будь ласка, а пенсіонерами вони всі будуть? От, я працюю міністром, я плачу ЄСВ, лікар платить ЄСВ, вчитель платить ЄСВ, офіцер платить ЄСВ, водій тролейбуса платить ЄСВ. Чому селянин не платить ЄСВ? Це справедливо? Це правильно? Ні. Тому, напевно, перше, що ми маємо зробити (це стосується всіх зайнятих, хто не платить ЄСВ), ми повинні поставити вимогу, що ЄСВ платять усі», – заявив міністр соцполітики Андрій Рева.

Ще одним першочерговим завданням уряду стане виведення з тіні 10 мільйонів осіб, які працюють неофіційно.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!