Українська влада перейшла ту межу, коли бідність українців стала не проявом сорому, а манерою просити подачки. Така нерозважлива позиція влади призведе до того, що в Україні відбудеться справжній соціальний вибух вже через декілька років.

На думку заступника директора Інституту соціології НАНУ Євген Головахи, субсидії породять ціле покоління українців – утриманців, які не бажатимуть заробляти більше, а просто чекатимуть на допомогу від держави.

«Масові субсидії породжуватимуть покоління утриманців. Це величезна соціальна бомба, яку нині закладає на десятиліття вперед нерозважлива політика влади», – вважає Головаха.

Інший експерт Віктор Меркушов зазначає, що саме такий стан речей вигідний передовсім монополісту НАК «Нафтогаз».

«Наприклад, якщо одному домогосподарству (2 особи) за нормами щомісяця виділяють приблизно 400 кубометрів газу, то й субсидія нараховується на вартість цього ж обсягу. Якщо ж в дійсності домогосподарство спожило лише 250 кубометрів, а не 400, субсидія все одно в повному обсязі буде автоматично перерахована з державного бюджету власнику газу, тобто, компанії «Нафтогаз України», – пояснив експерт для видання glavcom.ua.

Також Меркухов пояснив, як НАК «Нафтогаз» маніпулює із використанням субсидій.

«Більше того, коли ми аналізували дані на 20 квітня, то виявили, що понад 20 млрд. грн., виділених на субсидії, застрягли на рахунках «Нафтогазу». За місяць, що минув, ситуація не змінилася», – повідомив Меркушов.

Нагадаємо, уряд анонсував виділення додаткових 5 млрд. грн. на субсидування українців у цьому році.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!