Надія Савченко заявила, що готова повернутися до лав української армії. Про це вона розповіла в середу, 25 травня за даними телеканалу «112».

«Я відвикла від людей, вибачте, що можу бути різкою, я на волі. Я готова ще раз повернутися на поле бою і пожертвувати життям за Україну», – прокоментувала Савченко журналістам у київському аеропорту Бориспіль, куди її доставили з Ростова-на-Дону.

Нагадаємо, що сьогодні президент України Петро Порошенко прибув до Росії з метою обміну полоненими. Українку Надію Савченко обміняли на грушників Єрофеєва та Александрова.

Більше години більше сотні журналістів і українські політики очікували приліт Надії Савченко в Україні. Як повідомляє власний кореспондент «Знай», інформація про звільнення Наді надійшла українським політикам сьогодні о 5 ранку, а в цілому операція готувалася тиждень.

Першими до аеропорту приїхала Юлія Тимошенко, саме вона привезла до терміналу аеропорту маму та сестру Надії, Віру. Коли уперше журналісти побачили Савченко,вона подякувала і тим, хто її підтримував, і тим, хто бажав смерті.

«Ми боролися за кожного, хто був на волі. Якби люди не говорили, то політики б мовчали б вічно. Дякую всім людям, дякую вам всім. Хочу сказати дякую всім тим, хто бажав мені добра, що завдяки вам я вижила, хочу сказати дякую, всім тим хто бажав мені зла, тому що назло вам я вижила, і хочу сказати дякую всім, хто був байдужим, дякую за те що не мішали», – прокричала журналістам льотчиця, бігаючи босоніж по траві.

Щоб підтримати Надію, до аеропорту з квітами прибула народна депутат Ірина Геращенко.

«Тільки завдяки пресі та увазі суспільству вдалося звільнити Савченко. Операція готувалась тижнями , це надзвичайно важливо для Президента для суспільства. І це лише перший крок до звільненню всіх інших політв’язвів», – заявила депутат Ірина Геращенко

Прохання про помилування, як повідомляють російські ЗМІ, надійшло до Президента Росії від родичів загиблих у рейсі МН 17. Адже за повідомленнями Віри Савченко, Надія про помилування не просила і вину свою не визнавала.

Нагадаємо, Надія Савченко була звинувачена у вбивстві російських журналістів. Натомість захист наполягав на тому, що вона фізично не могла цього зробити, адже у час їх смерті була затримана проросійськими бойовиками, а згодом переміщена до Росії. Усього українська льотчиця пробула у в’язниці 708 днів.

Сьогодні ж президент України офіційно зробив Надію Савченко Героєм України, з врученням ордену золотої зірки. Квіти Надія приймати відмовилась, повідомляє «Радіо Свобода». Під час офіційного звернення Петра Порошенко до ЗМІ, він наголосив наступне: «Як ми повернули Надію ми повернемо Донбас!».

«Я не хочу, щоб люди хотіли війни, я хочу, щоб люди хотіли миру. Але мир можливий тільки через війну. Буває такий рубіж після якого – іншого вибору немає», – багатозначно відповіла Савченко. І додала, що надалі депутат 8 скликання Надія Савченко буде працювати над звільненням інших в’язнів в Росії.

Промова Наді ж була далека від «паркетних заготівок» професійних рейтерів: «Я дякую всім хлопцям, які залишились живі і які померли. І я прошу вибачення, що я ще жива. Але я завжди готова піти на війну за Україну до переможного кінця».

Журналіст телеканалу «1+1» Олександр Дубинський вважає, що Петро Порошенко та Юлія Тимошенко ще не усвідомлюють для чого саме Володимир Путін відпустив Надію Савченко, і які наслідки це матиме для їх політичної кар’єри.

«Я думаю, ні Петро Олексійович, ні Юлія Володимирівна навіть і не здогадуються, які проблеми доставить їм пані Савченко в політиці. Впевнений, що Володимир Володимирович у Москві радісно потирає руки. Таку «свиню» він Києву ще не підкладав. Та ще і на день виборів. А ось, Петро Олексійович, звичайно, вважає, що він зробив, як завжди, геніальний крок, і відвернув від обговорення результати свого дворічного президентства. Ага. До пори, До часу…», – повідомив Дубинський на своїй сторінці в Facebook.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!