У Польщі працюють сотні тисяч українців, більшість з яких нелегально, через що їх часто експлуатують, вони не знають своїх прав, – кажуть представники Загальнопольського альянсу Профспілок. Саме з думкою про таких працівників і створюється Профспілку українських працівників в Польщі, повідомляє Польське радіо.

У Катовицях відбулися засновницькі збори спілки. Незабром документи про заснування Профспілки українських працівників потраплять до Крайового судового реєстру. Офіс профспілки знаходиться у Варшаві. Директор Міжнародного відділу Загальнопольського альянсу Профспілок Пьотр Островський зазначив, що створення нової організації, – це спільна ініціатива українців, які нарікають на різні форми дискримінації, та Загальнопольського альянсу Профспілок, який прагне допомогти їм боротися за свої права. «Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, але їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають до кого звернутися за допомогою», – наголосив директор і додав, – українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми. Ситуацію українців у Польщі Островський порівняв з тією, у якій знаходилися поляки, що роками виїжджали до Західної Європи. Українці, мовляв, як і поляки за кордоном, можуть об’єднуватися у вже існуючі профспілки, але вони працюють у тих галузях, де такі об’єднання або слабкі, або їх взагалі немає.

Тож організатори розраховують, що нова профспілка сприятиме забезпеченню українським працівникам умов, що передбачені Міжнародною організацією праці і що це дасть гарантію забезпечення мінімальних стандартів праці, що прийняті в Польщі.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!