Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ні про яке переслідування бійців 51-бригади не може бути мови. Однак прийти до прокуратури і надати пояснення військовим необхідно, бо лише так можна встановити істину.

Про це він розповів під час зустрічі з громадськими активістами 23 травня у Києві, – повідомляє «Конкурент».

«З державного боку я розумію, що в жодному випадку не можна закривати очі на реальне дезертирство чи ухилення від служби, з іншого боку, будучи сам із Рівного, відчуваю не закриту рану Волині», – зазначив Луценко.

Генпрокурор запевнив, що зараз прийшов час зробити те, що не зробили у Рівненській військовій прокуратурі: розібратися з кожним окремо.

Для цього, на думку Юрія Луценка, треба зробити декілька кроків.

«По-перше, поновити довіру бійців, які формально перебувають у розшуку. Тому ми дали команду: щодо тих, хто вже прийшов і написав певні пояснення, справи закрити за зміною обставин. По-друге, треба ретельно розібратися з кожним: є реальні дезертири (хоча я не вважаю, що вони повинні бути покарані тюремними термінами), і є люди, які діяли під тиском обставин, – це зовсім інша ситуація. І третє: розслідування дій командирів має бути закінченим», – повідомив генпрокурор.

Луценко запевнив присутніх, що усі справи сконцентрують у Луцьку і солдатам не доведеться їздити до інших областей. У тих, хто прийде, відберуть пояснення і, якщо немає інших свідчень, одразу закриватимуть справи. Юрій Луценко наполягає: з’явитися необхідно. Також генпрокурор зазначив, що силами обласної ради повинні організувати адвокатський супровід бійцям.

«Розберемося з цим не тільки об’єктивно, але й по-людськи», – зазначив він.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!