26 травня відбулося чергове засідання колегії Володимир-Волинської РДА, на якому розглядалося чотири ключових питання, які в основному стосуються підготовки до опалювального періоду та економії енергоносіїв.

Про підсумки минулого та підготовку до майбутнього опалювального періоду розповів присутнім начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький.

У своєму виступі Петро Андрійович детальніше зупинився на енергозберігаючих заходах, які дали змогу зекономити енергоносії, та завдання, що стоять перед соціальною сферою задля підготовки до умов осінньо-зимового періоду. Доповідач піддав критиці декілька закладів культури (а їх 8), в яких немає опалення. Наголосив, що зима – суворий екзаменатор, тому потрібно вже сьогодні думати про запас палива для техніки, яка буде чистити взимку дороги, та запаси піскосуміші для посипання доріг та тротуарів. Крім того, було наголошено, що в районі розроблені заходи по підготовці до опалювального періоду, тому дав завдання усім керівникам структурних підрозділів, установ та організацій розробити подібні заходи до 10 червня, та 2 рази в місяць – до 8 та 22 числа, подавати інформацію в РДА, для узагальнення картини щодо готовності району до опалювального періоду.

Підсумовуючи дане питання, голова РДА Наталія Василець наголосила на тому, що подані інформації варто озвучувати на апаратних нарадах. Крім того, вона виступила з пропозицією заохочувати/стимулювати школи, які заощадили на енергозбереженні. Проте, як наголосила Наталія Володимирівна, для цього потрібно узгоджену роботу директора школи та сільського голови.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Оксана Бігун доповіла про стан роботи з обдарованими дітьми у навчальних закладах району. З виступу стало відомо,що на базі відділу функціонує ДЮСШ та Будинок школяра, який охоплює 689 вихованців. ЗЗ групи творчих об’єднань займається на базі 13 шкіл. Спортивними секціями охоплено 305 учнів, які виконали 146 розрядів, маємо 3 кандидати в майстри спорту. Призерами районного етапу предметних олімпіад стали 108 учасників, з них 36 – зайняли І місце, 34 – другі та 38 – треті місця.   Поряд з тим Оксана Андріївна наголосила, що деякі школи не виставляють жодного учасника на районні олімпіади, подавши у приклад Стенжаричівську ЗОШ. В Устилузькій ЗОШ впродовж останні декілька років немає жодного призера. То що, може кваліфікація вчителів є низькою, а чи матеріальна база недостатньою для того, щоб дитина здобувала хоча б ті знання, які передбачені шкільною програмою? Практично таку думку висловила голова РДА Василець, підсумовуючи дане питання.  Тому, завершуючи тему, Наталія Володимирівна запропонувала заохочувати тільки ті школи, де найвищі показники в навчанні, школярі беруть участь в конкурсах та олімпіадах.

Про ефективність  використання коштів, що виділяються на оплату спожитих енергоносіїв та енергозбереження в бюджетних установах району, виступила начальник управління фінансів Олена Бондарук.  Як стало відомо, на дані видатки у 2016 році виділено 2968, 7 тисяч гривень, з яких за 4 місяці використано 1003 тисячі. Є надія, як зауважила Олена Григорівна, що залишку коштів вистачить до кінця року. У виступі прозвучав аналіз використаних енергоносіїв в розрізі їх видів, з якого присутні дізналися, що поряд з економією газу спостерігається перевитрата лімітів на електричну енергію. Навіть у тих установах, зокрема територіальному центрі, в яких тверде опалення. Це дуже здивувало голову РДА Наталію Василець, котра ніяк не могла зрозуміти, в чому ж причина? Відповідь Олени Григорівни була такою: використовували електрику для підтримання температурного режиму. Але голова РДА дала завдання директору терцентру пояснити детально ситуацію що склалася.

На завершення слухання питання Олена Григорівна навела декілька цифр для роздумів. Аналіз витрат на енергоносії чотирьох шкіл, які відмовилися від газу та переобладнали котли під тверде паливо, тільки за один опалювальний період отримали ефект в сумі 488 тисяч гривень. Цю думку підхопила голова РДА та дала вказівку начальнику відділу освіти, молоді та спорту Оксані Бігун проаналізувати стан опалювальних систем в школах району та найбільш затратні внести в перелік на виготовлення проектно-кошторисної документації по заміні газових на твердопаливні котли.

На завершення засідання завідувач сектору ведення діловодства апарату РДА Юлія Скіц  подала інформацію про стан виконання законів України, актів та доручень Президента і Кабінету Міністрів, розпоряджень та доручень голів ОДА і РДА, в якій вказала на ряд недоліків, які допускають структурні підрозділи РДА під час підготовці відповідей на звернення та доступу до публічної інформації.

Наступне засідання колегії, де заслуховуватимуть стан підготовки до опалювального періоду, має відбутися у серпні-вересні. Ось чи встигнуть керівники відповідних установ підготуватися до того часу так, як належне, покаже час.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!