Україна входить в першу десятку країн щодо показників захворюваності на рак, з кожним роком з’являються 200 тис нових хворих, 100 тис – помирають, і кожен з таких пацієнтів на певному етапі потребує паліативної допомоги. Однак, без держави вирішити проблему паліативної допомоги в країні не можливо. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив голова правління Асоціації сприяння паліативній і хоспісній допомозі, екс-міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.

“Починаючи із 2008 року, ми створили центр, інститут паліативної допомоги, кафедру, а далі держава чомусь не пішла в цьому напрямку.

Більше цієї проблемою займалась завжди громадськість. Я дуже вдячний фонду “Відродження”, який ініціював цю тематику в Україні і до сьогодні її веде. За підтримки фонду була створена наша громадська організація, і за 5 років ми пройшли певний шлях. Принаймні, для світу ми задекларували що є Україна як цивілізована країна, і тема паліативної допомоги – вона тут присутня. Були проведені два національні конгреси із міжнародною участю з великим резонансом.

Можливо, не все ще відпрацьовано. Але питання паліативної допомоги, на превеликий жаль, проблема не одного дня і не одного фахівця, і навіть не однієї галузі чи одного рішення. Це довга дорога, я називаю її зміною культури, зміною філософії українського народу”, – розповів він.

За словами В.Князевича, Україна входить в першу десятку країн щодо показників захворюваності на рак.

“Те, що ми входимо в десятку країн по онкології. Те, що захворюють кожного року 200 тис – ми це знаємо, помирає більше 100 тис – знаємо. І кожен на любому етапі потребує цієї допомоги. Найперше, я впевнений, що завдання держави – максимально виліковувати тих, кого можливо, і в тому числі дітей.

Головне що ми маємо зробити – це допомагати, бо є велика небезпека в сьогоднішній день. Є багато пацієнтів, які потребують допомоги, та які можуть бути вилікувані, яким можна продовжити життя. Тому кроки повинні бути надзвичайно серйозно зважені. Ми зі свого боку намагаємось залучати максимум фахівців суспільства, працюємо і з академією національною, з різними асоціаціями, з європейськими стандартами і рухаємось далі”, – додав він.

Експерт також повідомив про те, що в Україні немає достовірних даних стосовно кількості хворих, які потребують паліативної допомоги.

При цьому, за його словами, якщо ми хочемо вирішити проблему, то з початку її треба вивчити.

“Окрема тема статистика наша. Ми не маємо достовірної статистики. Тут треба МОЗ, Держстату сісти, і давайте вивчимо потреби. Якщо ми себе поважаємо як країна, як органи управління, давайте серйозно зробимо цей підхід. Без цього ми далі не зрушимо. Вивчивши потребу ми зможемо далі іти”, – наголосив він.

Згідно даних ВООЗ, 85% тяжкохворих українців не мають доступу до знеболення, а забезпечення пацієнтів належною паліативної допомогою у нашій країні – вкрай низький.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!