Він оздоблює яєчні шкаралупи металом та дорогоцінним камінням і за це його називають «волинським Фаберже». Анатолій Бойко один такий на всю Україну, а можливо, і на весь світ. А нещодавно талант нашого земляка навіки закарбували у «Книзі рекордів України». 

Фіксували рекорд за номінацією «Найбільша колекція яєчної шкарлупи, оздобленої металом» 26 листопада 2015 року в приміщенні Верховної Ради України, де в Анатолія Бойка була персональна виставка.

Нещодавно Анатолій показав оригінальну композицію у техніці витягування яєць.
Виявляється, яєчну шкарлупу можна не лише свердлити, вирізувати і кувати металом, як це вже давно робить майстер, а й витягувати її та навіть закручувати у спіраль. Володимирський рекордсмен каже, що новий винахід вже давно виношував у задумах.

– Витягування яйця – досить копіткий процес, який може затягнутися на декілька днів, – розповідає майстер. – Адже працювати потрібно не поспішаючи, розтягуючи шкарлупу міліметр за міліметром. Приміром, яйце висотою у 8 сантиметрів Анатолію вдалось розтягнути до 18,5 сантиметра. Новий винахід відкрив майстру ще більші простори для фантазії. В цій техніці він вже встиг зробити кілька робіт.

Анатолій Бойко – людина напрочуд талановита: він малює, виконує різьбу на дереві і яєчній шкарлупі, в’яже гачком, вишиває, виготовляє вироби з очерету, лози і скла, виконує графіку з олівцем, освоїв чимало професій – від шевця до будівельника. Техніку ковки сріблом по яєчній шкарлупі Анатолій винайшов сам і їй нема аналогів у світі.

Сьогодні ми в гостях у цього чудового володимирського майстра, який дивує нас не тільки своїми новими доробками, а й розповідає як навчає цій справі підростаюче покоління.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!