До редакції звернувся представник громади села Жовтневе (чи, згідно Закону,  Сусваль) молодий хлопець Андрій, котрий, до речі, був ініціатором запрошення журналістів нашого Інтернет-видання на загальні збори села.

Про самі події, які розгорталися в той день, коли бурхливо обговорювали назву села, точніше його перейменування на Сусваль, ми вже розповідали раніше. Проте днями Андрій вкотре завітав до редакції та повідомив що жителі Жовтневого не бажають його перейменовувати на Вересневе. Селяни активно збирають підписи та вже надіслали повсюдно звернення, починаючи від керівництва районної влади та завершуючи Президентом. Окремо написали звернення народному депутату України Ігорю Гузю, котрий, згідно чинного законодавства, має право законодавчої ініціативи та внесення пропозиції до Парламенту.

Андрій, під час спілкування заявив, що громада категорично проти перейменування рідного села, в якому виросло не одне покоління. І жодним чином воно не пов’язане із комуністичними ідеалами, а з місяцем календаря.

За збереження назви Жовтневе наразі зібрано 340 підписів, 130 за Вересневе. Про назву Сусваль взагалі мова не ведеться, тим більше, що батько загиблого героя АТО на це жодної згоди не давав. Більше того, родину взагалі про це ніхто навіть не спромігся запитати, коли пішла пропозиція до Верховної Ради.

На завершення розмови Андрій повідомив що селяни  вважають за потрібне просити районну владу не перешкоджати громаді села та не втручатися у їхні внутрішні проблеми, які виникли довкола перейменування їхнього населеного пункту та не вставляти палки в колеса. Жителі села налаштовані вкрай радикально. І все через те, що їхня думка, чомусь, останнім часом злишається на задвірках.

Ось так, з чиєїсь легкої руки в селі люди розділилися на два табори. Сусіди між собою пересварилися, кожен шукає винного, ширяться різноманітні слухи… То може вже варто підключитися нашому нардепу Верховної Ради та допомогти селянам відвоювати попередню назву села?

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!